Вченим вдалося зберегти в ДНК код операційної системи і дані короткометражного фільму
13 Березня , 2017
Китайський електромобіль Lucid Air оцінили в $165 тис
14 Березня , 2017

Goodyear показала Eagle 360 Urban – розумні сферичні шини майбутнього (відео)

Женева, 7 березня 2017 року – Компанія Goodyear представила своє довгострокове бачення майбутнього розумних інтерактивних шин. Перехід до безпілотних автомобілів і втілення концепції спільного користування транспортними засобами (каршерінгу) у великих містах надихнули Goodyear на переосмислення процесу взаємодії між шинами і транспортними засобами та їх впливу на навколишнє середовище.

Компанія представила прототип сферичних шин Eagle 360 Urban, які є першими в світі покришками з технологією штучного інтелекту, здатними аналізувати, приймати рішення, трансформуватися і взаємодіяти з навколишнім середовищем.

«Автомобільна революція відбувається на стику технологій, пов’язаних з автономністю, мобільністю та інтерактивністю. Ці процеси будуть все більше впливати на розвиток шинної індустрії. Самокеровані автомобілі майбутнього мають вміти пристосовуватися до щосекундної зміни дорожніх умов, з якими постійно стикаються водії. Доступ до даних, можливість вчитися і адаптуватися допоможуть їм у цьому», – зазначив Жан-Клод Кін, президент відділення компанії Goodyear в регіоні EMEA.

У минулому році, представивши прототип шини Eagle 360, Goodyear продемонструвала унікальну сферичну шину, яка відповідає потребам самокерованих автомобілів і забезпечує високий рівень комфорту, безпеки і маневреності. Позитивні відгуки аудиторії сприяли подальшому вдосконаленню прототипу.

беспилотный автомобиль

В цьому році з допомогою Eagle 360 Urban компанія постаралася розширити уявлення про можливості шин майбутнього. Використавши технологію штучного інтелекту, Goodyear наділила концепт своїм «розумом». Біонічне покриття шини і протектор, який трансформується, є прекрасним прикладом практичного використання інноваційних технологій.

Інноваційна модель покришки покликана стати невід’ємною частиною «нервової системи» автомобіля та інтерактивного світу Інтернет речей. Вона буде здатна швидко адаптуватися до зміни дорожніх умов, а також динамічним потребам клієнтів автопарків, які будуть спільно користуватися транспортними засобами (Mobility as a Service – MaaS).

Eagle 360 Urban відрізняється біонічним покриттям з мережею сенсорів, що дозволяють прототипу постійно перевіряти власний стан і збирати інформацію про навколишнє середовище, включаючи дані про стан дорожнього покриття. Взаємодіючи з іншими автомобілями, елементами інфраструктури, дорожнім рухом і системами управління мобільністю, прототип здатний фіксувати інформацію про довкілля в режимі реального часу.

Поєднуючи і миттєво аналізуючи інформацію з різних джерел за допомогою нейронних мереж, що працюють на основі алгоритмів глибинного навчання, Eagle 360 Urban ефективно адаптується до навколишнього середовища. Технологія штучного інтелекту, в свою чергу, дозволяє Eagle 360 Urban підвищувати ефективність таких дій за рахунок аналізу попередніх.

беспилотный электромобиль на сферических покрышках в будущем

Гнучкість біонічного покриття Eagle 360 Urban, зробленого зі наделастичного полімеру, схожа за своїми характеристиками з людською шкірою, тому матеріал вільно розтягується і зтискається. Зовнішній шар покриває піноподібну основу, достатньо міцну, щоб залишатися гнучкою, навіть, під тиском ваги автомобіля.

Завдяки своїй гнучкості, елементи привода під поверхнею шини можуть міняти свою форму в залежності від електричного сигналу, подібно людським м’язам. Вони модифікують форму протектора – ямки на шині стають більш рельєфними при вологих умовах на трасі і згладжуються при русі по сухій дорозі. Таким чином, новий протектор з більш безпечними точками контакту завжди готовий пристосуватися до погодних умов.

За допомогою протектора Eagle 360 Urban ефективно адаптується до динамічних погодних та дорожніх умов. Прототип також здатний ділитися отриманою інформацією і своїм «досвідом» з іншими транспортними засобами та складовими Інтернет речей.

У разі пошкодження біонічного покриття шини сенсори можуть точно визначити місце проколу. Після цього шина, продовжуючи рухатися, самостійно трансформується таким чином, щоб місце пошкодження не торкалось дорожнього покриття. Це дозволяє зменшити тиск на місце проколу і запустити процес регенерації. Самовідновлення відбувається за допомогою спеціальних речовин, здатних швидко потрапляти в місце проколу. Завдяки фізичній і хімічній взаємодії між ними утворюються нові молекулярні взаємозв’язки, які усувають пошкодження.

Нове покоління шин дозволить підвищити прибутковість компаній-виробників автомобілів і постачальників послуг загального користування транспортними засобами (MaaS) за рахунок збільшеного ресурсу пробігу і можливостей контролю і планування обслуговування. Крім поліпшеного досвіду від водіння, нові шини подарують водіям підвищений рівень безпеки і можливість «самоосвіти» самокерованих автомобілів.

В цьому році компанія Goodyear запросила студентів французької школи дизайну ISD RUBIKA взяти участь у розробці прототипу автомобіля, на якому могли б використовуватися шини Eagle 360 Urban. Тісно співпрацюючи з дизайнерами Goodyear, студенти створили Vision UMOD – концепт автомобіля, адаптованого до потреб міст і вимогам мобільності майбутнього.

ГОЛОВНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРЕВАГИ МОДЕЛІ

• Технологія штучного інтелекту наділяє шину своїм «розумом», допомагаючи їй:

• постійно оцінювати дорожні умови і навколишнє середовище, а також перевіряти свій стан в режимі реального часу;

• обробляти отриману інформацію за допомогою нейронних мереж, що функціонують на основі алгоритмів глибинного навчання, щоб підвищувати ефективність поточної і майбутньої взаємодії з навколишнім середовищем;

• адаптуватися, використовуючи протектор, який трансформується і відповідні інтерфейси взаємодії з автомобілем;

• взаємодіяти з іншими транспортними засобами та складовими Інтернет речей з метою обміну інформацією та «досвідом».

• Біонічне покриття шини з надчутливим протектором отримує дані про дорожні і погодні умови за допомогою мережі сенсорів для:

– оптимальної трансформації протектора;

– поліпшення гальмівних характеристик і керованості автомобіля;

– взаємодії зі складовими Інтернет речей та інформування інших шин транспортних засобів про стан дороги та дорожнього руху.

“Розумний” протектор забезпечує високу безпеку експлуатації автомобіля при будь-яких умовах за рахунок технологій проактивного захисту. Біонічне покриття шини дозволяє автоматично змінювати малюнок протектора, в залежності від дорожніх і погодних умов.

Біонічне покриття, також, робить можливим самовідновлення шини. У поєднанні з технологією штучного інтелекту це покриття дозволяє оцінити і передбачити рівень зносу шини, що в свою чергу сприяє її своєчасному та ефективному обслуговуванню. Це допомагає максимізувати ресурс експлуатації шини, підвищити безпеку пересування і поліпшити водійський досвід користувачів послуг загального користування транспортними засобами (MaaS).

Сферична форма дозволяє шині рухатися у всіх напрямках, що сприяє підвищенню комфорту та безпеки руху, а також покращує маневреність самокерованих автомобілів. Крім того, дана форма також допомагає боротися з проблемою обмеженої кількості місця в «розумних» містах (зменшення обсягу місць для паркування, водіння в автоколоннах, маневрування, простота заміни таких шин тощо).

 

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: