Airbus BelugaXL здійснив перший політ
23 Липня , 2018
Cheetah 3 – “незрячий” робот, здатний бігати, підніматися по сходах і долати перешкоди
24 Липня , 2018

Гігантський океанічний “сміттяр” Ocean Cleanup готується до першого запуску

Концепція пасивної системи збору пластикового сміття на просторах Тихого океану Ocean Cleanup зародилася п’ять років тому і весь цей час йшли дискусії про принципи її роботи. Тепер, нарешті, представлена фінальна конструкція. Вона буде випробувана восени і почне роботу до кінця цього року.

Спочатку Ocean Cleanup проектувалася як гігантська U-подібна сітка, підвішана на поплавцях, які утримуються в стабільному стані якорями. Потім якоря замінили на плавучі вантажі, які опущені багато нижче рівня хвилювання моря, близько 600 м. Це дозволить «сміттяру» дрейфувати повільніше, ніж саме сміття, але не боятися бути розірваним штормами.

Моделювання показало, що при певній комбінації вітру і течій сміття, яке закине в горловину сітки, відскочить від поплавців і вилетить за межі пастки. Для вирішення завдання сітку в центрі пастки опустили на глибину більше 3 м, а біля кінців підняли до самої поверхні. Сміття буде набиватися в центр і гальмувати його, щоб вся конструкція не рухалася швидше потоку, але краї зможуть вільно обертатися з великою швидкістю, по волі хвиль і вітру. З боку це виглядає як паща ігрового Пак-Мена – те, що занесе всередину, вже не вийде.

По мірі наповнення мереж сміттяра датчики сигналізують судну-збирачу, яка перевантажує зібране сміття і транспортує його на переробку. Система Ocean Cleanup хороша тим, що працює в пасивному режимі і може бути модульною, тобто, мати будь-які розміри. Планується, що протягом п’яти років буде розгорнуто півсотні таких конструкцій у всіх проблемних ділянках світового океану.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: