Розпочато розробку роботів наступного покоління, призначених для роботи на об’єктах ядерної енергетики
1 Квітня , 2017
Глобальне опитування: 40% водіїв думають про купівлю електрокара
1 Квітня , 2017

Французькі вчені організовують перші в світі гонки наноавтомобілів

Ви не побачите ці гоночні автомобілі неозброєним оком і не почуєте їх. Вся справа в тому, що кожен автомобіль складається не більш ніж зі 100 атомів, а сама гонка проходить під голкою скануючого тунельного мікроскопа на поверхні крихітної золотої пластини в стерильних лабораторних умовах. Фахівці з Національного дослідницького центру у французькому місті Тулуза зважились на вельми незвичайний експеримент: 28 квітня вони організовують перші в історії справжні міжнародні гонки наноавтомобілів.

Зрозуміло, швидкість таких автомобілів буде вкрай невелика. І коли ми говоримо «невелика», це означає, що вони будуть переміщатись, в середньому, на 5 нанометрів в годину. Гонка триватиме 36 годин, протягом яких, авто будуть переміщатись по ідеально відполірованій поверхні золотої пластини, охолодженій до температури -270 градусів Цельсія. У кожної команди вчених індивідуально спроектована модель наноавтомобіля зі своїми перевагами і недоліками. Кожному авто потрібно буде проїхати індивідуальний трек, довжиною в 100 нанометрів. Рухатись автомобілі будуть за рахунок того, що їх періодично будуть заряджати електронами. Чия машина проїде за 36 годин далі по треку – той і переміг.

За прогресом автомобілів будуть спостерігати судді, правда в реальному часі зробити цього не вийде. Адже скануючий тунельний мікроскоп зчитує зображення дуже неспішно, одне за іншим. Поки що, про свою участь в унікальній автомобільній гонці заявили представники Франції, Швейцарії, Німеччини, Японії, Австрії та Сполучених Штатів Америки. Не виключено, що до них приєднаються представники інших держав. Спонсорами проекту погодились виступити десятки великих компаній, включаючи Michelin, Total, Toyota, Volkswagen та інші. За незвичайним шоу можна буде спостерігати на офіційному сайті заходу.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: