Створено зображення «універсального відбитка пальця», здатного обдурити більшість сенсорів
19 Квітня , 2017
Електромобіль Air Lucid Motors розігнала до 350 км/год (відео)
19 Квітня , 2017

Фізики MIT навчилися добувати воду з сухого повітря

Мешканці посушливих районів Землі продовжують відчувати проблеми з доступом до чистої і прісної води. Ця проблема залишається актуальною тому, що існуючі методи очищення води досить енергозатратні та дорогі, тому застосовувати їх можуть собі дозволити далеко не всі. Ситуацію може виправити винахід фізиків з Массачусетського технологічного інституту, які разом з фахівцями університету Берклі створили пристрій, здатний отримувати прісну воду навіть з сухого повітря за допомогою енергії Сонця.

Система водовилучення складається з сонячної панелі, резервуара і подрібнених частинок метал-органічних каркасів з цирконію та адипінової кислоти, які активно поглинають молекули води. Всередині вода не затримується, так як під впливом сонячної енергії вона перетворюється в пар, який конденсується в спеціальній ємності.

Вже зараз пристрій може виробляти з повітря з 20 відсотками вологості близько трьох літрів води на добу, але розробники планують поліпшити показники, зробивши свій винахід ще більш ефективним.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: