Нова технологія виготовлення нанопровідників значно полегшить процес запису діяльності окремих нейронів
3 Травня , 2017
У Німеччині успішно випробували перший літаючий електрокар
3 Травня , 2017

Facebook збирається навчити глухих людей «чути» шкірою

Соціальна мережа нарешті розповіла, над чим працювала її секретна апаратна лабораторія Building 8.

Один з підрозділів Facebook працює над створенням технології, яка дозволить людям, які втратили слух розпізнавати звуки за допомогою шкіри. Розроблені методи дозволять керувати комп’ютером без застосування периферійних пристроїв, лише за допомогою однієї сили думки. Про це повідомляє TechCrunch.

Facebook хочет научить глухих слышать кожей

Фото: techcrunch.com

За словами керівника відділу нових розробок Building 8 Регіни Дуган (Regina Dugan), фахівці працюють над апаратними і програмними рішеннями, які зможуть перетворювати оточуючі звуки в вібрації, ті, в свою чергу, потім можна «відчути» шкірою.

Дуган заявила, що 60 розробників зараз створюють інтерфейс між мозком і комп’ютером, який дозволить людині «друкувати» текст виключно зусиллям думки, без використання будь-яких вживлених сенсорів.

Для цього вони збираються задіяти оптичне сканування мозку до 100 разів на секунду, щоб вловити уявне вимовляння слів. Мета – домогтися, щоб даний інтерфейс дозволяв користувачу таким методом друкувати до 100 слів за хвилину.

Робота над проектом ведеться тільки шість місяців. Але цього було достатньо для того, щоб під час першої публічної демонстрації апарат зміг перетворити в імпульси 10 слів, а також їх поєднати. Піддослідний зміг «почути» трансльовані фрази.

«Що, якщо ви могли б записувати думки безпосередньо? Це здається нереальним, але таке, ймовірно, буде можливо раніше, ніж ви думаєте», — заявила Дуган.

Певні частоти, створювані апаратом, будуть сприйматися безпосередньо мозком без необхідності обробки вібрацій слуховими органами. Дуган порівняла майбутню розробку з аналогом равлика у вусі. На її думку, подібні технології можна порівняти із застосуванням шрифту Брайля.

Facebook шукає можливість стежити за активністю мовних центрів мозку людини, що зберігає мовчання, а потім передавати інформацію на комп’ютер за допомогою спеціальних датчиків. Що важливо, компанія не розробляє системи, які б «розшифровували випадкові думки людей», — зазначила фахівець.

Про створення Building 8 (8 – це кількість букв в слові Facebook) Марк Цукерберг повідомив у минулому році. Також він повідомив, що керувати відділом буде Дуган, що прийшла з відділу Google по розробці нових технологій.

Після цього представники Facebook давали зрозуміти, що компанія веде розробки в сфері віртуальної реальності, штучного інтелекту тощо. З Building 8 вже співпрацюють провідні технологічні та медичні університети і лабораторії.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: