Створений робот-мікроб, який може адаптуватися до навколишнього середовища
23 Січня , 2019
Leonardo – робот який вміє ходити, стрибати і літати
23 Січня , 2019

Facebook розробляє лазерний зв’язок із супутниками

На засніженій вершині каліфорнійської гори Вілсон розташовувалося багато відомих обсерваторій. Наприклад, до 1949 року там стояв телескоп Hooker, а в 2004 році там з’явився оптичний інтерферометр CHARA. На даний момент на ній будуються дві нові обсерваторії, які хоч і не призначені для вивчення космосу, але все одно, напевно, увійдуть в історію. Будівництвом займається невелика компанія PointView Tech яка є частиною Facebook.

Повідомляється, що обсерваторія буде призначена для налагодження лазерного зв’язку із супутником Athena. Відомо, що він буде використовуватися для роздачі інтернету в слаборозвинені регіони планети. Раніше для цього компанія хотіла використовувати безпілотні апарати Aquila, але в червні 2018 року проект був закритий.

Компанія давно цікавиться лазерними і оптичними способами передачі інформації. Вона бачить як мінімум дві їх переваги порівняно з радіочастотним методом: по-перше, вони забезпечують підвищену швидкість передачі даних, а по-друге — вони добре захищені від перешкод і злому. Однак є один великий мінус, який може сильно погіршити зв’язок — лазерним променям важко проходити крізь товсті шари хмар.

Лазерная передача данных Facebook

Подробицями про дану технологію роздачі інтернету поки не діляться ні Facebook, ні співробітники PointView Tech. Частина інформації відома тільки з наукових статей: зокрема, в них згадувалося використання результатів досліджень у сфері супутникового та аерокосмічного зв’язку для просування проекту Facebook по глобалізації інтернету.

Компанія вже тестувала лазерний зв’язок між землею і повітрям, використовуючи обладнання компанії Mynaric. При передачі даних з наземної станції на невеликий літак, швидкість склала більше 10 гігабіт на секунду. Відомо, що будівництво обсерваторії на горі Вілсон почалося в липні 2018 року. Можливо, Facebook досі співпрацює з німецькою компанією Mynaric і готується до нового етапу тестування.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: