DARPA показала 6 нових технологій для бойових машин майбутнього
27 Червня , 2018
Секретний Surface від Microsoft буде зі складаним екраном
1 Липня , 2018

Енергозберігаючі методи охолодження приміщення

З настанням спекотної літньої погоди мільйони людей по всьому світу вмикають кондиціонери. Однак за рятівну прохолоду доводиться платити двічі – в прямому сенсі — грошима, сплачуючи величезні рахунки за використану енергію, а іноді і своїм здоров’ям.

Але виявляється, що іноді якщо трохи напружити свої звивини, або навіть просто скористатися вже готовими «рецептами», то можна і заощадити електроенергію, і здоров’я зберегти, отримавши натомість довгоочікувану прохолоду. Отже, два простих способи створення прохолоди без кондиціонера з використанням законів фізики.

1. Протяг «однорівневий»

Вентилятор

Якщо на вулиці дме вітерець, то відкрийте вікно з підвітряного боку і вікно навпроти, при цьому в першому випадку можна обмежитися кватиркою, а в другому – відкрити вікно повністю. Утворюється протяг, що продуває все приміщення. Якщо кімнат кілька, то слід продувати їх, по черзі відкриваючи і закриваючи двері.

А як бути, якщо зовні повний штиль? Тоді доведеться створити штучний протяг за допомогою набагато більш економного порівняно з кондиціонером вентилятора. Схема дуже проста: вентилятор, звернений всередину кімнати (всмоктуючий), встановлюється на підвіконні вікна, що виходить на прохолодну (несонячну) бік, а другий, витяжний вентилятор – на підвіконня протилежного вікна. В результаті прохолодне повітря з вулиці наповнить приміщення, витіснивши застояне тепле назовні.

2. Протяг «багатоповерховий»

Вентилятор

Якщо в будинку кілька поверхів, наприклад, два, то потрібно відкрити вікна на нижньому поверсі з тіньової сторони і навпроти – на верхньому поверсі. Утворюється різниця тиску і легше тепле повітря «побіжить» назовні, тягнучи за собою прохолодне повітря знизу. Таким чином, відбудеться природне охолодження приміщення.

Точно таким же способом можна провітрити горище. Для цього потрібно створити вентиляційні отвори для припливу і виходу повітря у верхній його частині. Варто пам’ятати, що прохолода на горищі буде охолоджувати і верхні поверхи.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

1 Коментарій

  1. Маючи стисле повітря, ним можна наповнити балон,що майже не відрізняється від побутового сифону. Випускаючи стисле повітря в приміщення можна отримати повну заміну кондиціонеру. І в рази дешевше

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: