Boring Company відкриє тунель з автономними автомобілями 18 грудня
7 Грудня , 2018
Знайдено спосіб створювати штучні синапси на основі нанодротів
9 Грудня , 2018

Електроніку на новий рівень виведе двомірний матеріал… і це не графен

З моменту відкриття графену (матеріалу з двомірною структурою, основою якої є вуглець) у 2004 році вчені висували припущення про наявність і інших матеріалів з подібними властивостями. Теоретики пророкували, що бор може утворити двовимірний матеріал, подібний графену. Але експериментально це підтвердилося лише три роки тому. Тоді вчені вперше синтезували борофен. А зараз група експертів зі США розробила нову технологію, яка цілком може дати поштовх розвитку нового виду електроніки.

Борофен — це двомірний матеріал, представлений у формі тонких листів товщиною в один атом. Звучить вже досить буденно, якби не його властивості. Справа в тому, що в звичайній формі атом бора — це неметалевий напівпровідник, а ось двомірна форма вже стає металевим провідником.

«Борофен структурно схожий на графен і має гексагональну сітку, що складається з атомів бору на кожній з шести вершин. Однак борофен відрізняється тим, що він періодично має додатковий атом бору в центрі шестикутника. Кристалічна структура має тенденцію бути стабільною, коли приблизно чотири з кожних п’яти центральних позицій зайняті і одна вільна. Поки вакансії розподілені таким чином, що для того щоб підтримувати найбільш стабільну структуру, вони можуть бути перебудовані. Через цю гнучкість борофен може мати декілька конфігурацій.» — заявив Іван Бозовіч, старший науковий співробітник Брукхейвенської Національної Лабораторії.

Вчені з Брукхейвенської Національної Лабораторії і Єльського Університету вивчили ріст борофена на срібній поверхні. В ході серії перетворень у них вийшли «занадто маленькі» борофеновые кристали, які неможливо застосувати на практиці. Тоді експерти змінили срібло в підкладці на мідь. Отримані в результаті кристали виявилися більшими і їх вже можна використовувати.

«В сучасних мікросхемах використовуються монокристали кремнію та інших напівпровідників. Завдяки борофену можна збільшити розмір монокристалічних доменів в мільйон разів. Це дозволить створити електронні пристрої нового покоління з високою продуктивністю.»

Вирощування борофену ви можете спостерігати на відео, доступному нижче.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: