У США створили найшвидший в світі суперкомп’ютер
11 Червня , 2018
В Голландії будують мікрорайон з 3D-друкованих будинків
11 Червня , 2018

Експериментальна канадська фабрика почала переробку СО2 в паливо для машин

Щоб повітря стало чистішим, необхідно знизити в ньому вміст СО2 за рахунок зменшення шкідливих викидів. Але і цього, на жаль, вже недостатньо. Як стверджують екологи, СО2  що накопичився слід примусово вилучати з атмосфери і переробляти. До недавнього часу технології його «добування» вважалися занадто дорогими, щоб застосовувати їх в промислових масштабах.

Обнадійлива звістка надійшла з Канади, де останні три роки успішно працює завод компанії Carbon Energy (CE), який використовує економічну технологію прямого захоплення повітря — DAC (direct air capture).

За словами представників CE, технологія DAC не нова. Минулого року швейцарська компанія Climeworks встановила установку вловлювання СО2 неподалік труби одного з підприємств поблизу Цюріха. Через кілька місяців, компанія спільно з фахівцями геотермальної електростанції розробила технологію перетворення СО2 в каміння. Однак з очищеного вуглецю можна також виробляти метанол, вуглецеві нановолокна і навіть дизельне паливо.

Завод

На перших порах робота таких установок була досить витратною – вартість метричної тонни матеріалу доходила до 500-1000 доларів США. CE вдалося знизити ці показники до 95-230 доларів.

Дослідна установка складається з промислової градирні, спеціально пристосованої для вилучення СО2 з повітря і перетворення з газоподібного стану в твердий з подальшою трансформацією у вже очищений газ. Для уловлювання СО2 використовується рідкий розчин, що перетворює його в карбонат, якому надається форма коржів. Після нагрівання в спеціальній печі з них виділяється очищений газ.

Він може стати основою синтетичного палива, для чого в CE була розроблена технологія під назвою Air To Fuels, що перетворює очищений СО2 в рідке вуглеводневе паливо, цілком придатне для автомобілів і іншої техніки з ДВЗ, які ще деякий час будуть присутні в транспортній системі планети.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: