Новий термоакустичний кондиціонер THEAC працює без електрики
28 Січня , 2019
Новий комп’ютерний алгоритм дозволить фотокамері працювати як перископ
28 Січня , 2019

ЄКА готує місію для добування місячного ґрунту

Протягом останніх 4,5 мільярдів років поверхня Місяця піддається сонячному і космічному випромінюванню, завдяки чому його ґрунт перетворюється в реголіт — сірий і сухий залишковий грунт. Для багатьох дивним фактом являється те, що в ньому міститься вода, яка може бути зібрана і використана в довгострокових космічних місіях. Також в місячному ґрунті міститья молекулярний кисень і Гелій-3 –  ізотоп, який планується використовувати як паливо в ядерних реакторах майбутнього. Європейське космічне агентство добре знає про це, тому і оголосило про намір почати видобуток місячного грунту в 2025 році. Зрозуміло, що йому на допомогу прийде багато аерокосмічних компаній Європи.

Оголошення було зроблено в досить знаковий час — в ніч місячного затемнення, в рік п’ятидесятиріччя перших пілотованих місій на Місяць. Щоб досягти успіху у видобутку місячного грунту, космічне агенство уклало контракт з досить молодою компанією ArianeGroup, яка була заснована в 2015 році силами Airbus і Safran SA. Розробкою місяцеходу займеться німецький стартап PTScientists, а наземним контролем — фахівці бельгійської компанії Space Application Services.

Для запуску буде використовуватися ракета-носій «Аріан-64» з чотирма прискорювачами. По суті, це — важка модифікація ракети «Аріан-6» з підвищеною потужністю. Оригінальна ракета призначена лише для виведення корисного вантажу на низьку опорну або геоперехідну орбіту, а його перший політ запланований на 2020 рік.

Місія позиціонується як «100-відсотковий європейський консорціум» і включає в себе засоби для запуску космічних апаратів, їх відправки на місячну орбіту, виконання посадки і встановлення зв’язку з Землею. За словами Андре-Юбер Русселя, голови ArianeGroup, місія з добування місячного ґрунту — відмінна можливість випробувати можливості «Аріан-64».

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: