У всіх двигунах другої і третьої ступенів ракет-носіїв «Протон-М» знайшли брак виробництва
3 Квітня , 2017
Аварія з участю автомобіля Über підтверджує необхідність автономних авто
4 Квітня , 2017

Друкована плівка, робить девайси по-справжньому гнучкими, показана на LOPEC

Центром технічних досліджень Фінляндії VTT вперше були проведені всі виробничі стадії формування плівки з вбудованими світлодіодами. Мета даного проекту полягала в тому, щоб показати готовність даної технології до використання у створенні реальних продуктів — наприклад, гнучких світлодіодних дисплеїв з друкованою електронікою — з прийнятним для індустрії рівнем витрат.

Всі користувачі уважно стежать за провідними світовими виставками електроніки. Серед них у першій половині року особливо помітні CES — виставка споживчої електроніки, і MWC — Мобільний конгрес, де публіці показують найбільш яскраві новинки, що мають відношення до мобільних девайсів і мобільних технологій. Інші ж виставки менш помітні для споживачів, але не менш важливі для високотехнологічної індустрії, оскільки саме там дебютують технології, які в майбутньому можуть лягти в основу тих девайсів, які призводять користувачів в захват.

29-30 березня в Мюнхені відбулась конференція LOPEC — Міжнародна виставка друкованої електроніки. Саме там і була показана дивна технологія, яка з часом може зробити цифрові пристрої по-справжньому гнучкими, оскільки еластичними стануть самі мікросхеми.

Всі розумні цифрові продукти, включаючи наручні комп’ютери, якими по суті є смарт-годинник, на сьогоднішній день оснащені негнучкими складовими — електронікою під циферблатом. Технологія, що дозволяє зробити електроніку, яка згортається, передбачає, що електронні компоненти будуть друкуватись на пластиковій або еластомірній плівці. Подібний підхід дає чимало переваг, серед яких — легкість, еластичність, прозорість і, зрозуміло, мінімальна товщина електронних компонентів.

Система передбачає розміщення компонентів електроніки на друковану плівку. В даній технології застосовується процес лиття з використанням термопластика або термопластичного еластомеру. На прикладі виготовлення наручного браслета, вченими були показані всі ключові стадії виробничого процесу друкованих гібридних систем — друк провідників, складання напівпровідникових світлодіодів і лиття.

Нова технологія може згодом знайти собі застосування в масовому виробництві невеликих, простих у використанні гнучких електронних пристроїв при прийнятних виробничих витратах. Виробничий процес допускає наповнення плівки світлодіодами. Він подібний до процесу, що використовується в декоруванні пластику для різних споживчих продуктів. Але в даному випадку, замість елементів декору застосовуються різні електричні та оптичні елементи. В першому тестовому зразку в плівку було вміщено 186 світлодіодів, і всі 100% працюють.

В даний час Центр технічних досліджень Фінляндії VTT шукає компанії, зацікавлені в тому, щоб спробувати цю нову технологію і розглянути можливість створення на її основі нових концептів продуктів, призначених для ринку.

Які девайси можуть стати першими продуктами на основі розглянутої технології?

За матеріалами sciencedaily.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: