Космічний корабель Starship для польотів на Марс загорівся під час випробувань
18 Липня , 2019
Штучний інтелект вперше в історії створив вакцину від грипу
19 Липня , 2019

Дрон з двома гвинтами, який літає майже вдвічі довше звичайного квадрокоптера

Швейцарський стартап Flybotix представив першу модель свого бікоптера зі співвісною схемою розташування гвинтів. Його розробник – конструктор дронів з ETH Zurich, Самір Буабдалла. Інженеру вдалося знайти просте і ефективне рішення проблеми всіх маленьких гвинтових БПЛА.

Чим менший розмах лопатей гвинта, тим нижча підйомна сила, тому крихітні комерційні квадрокоптери можуть залишатися в повітрі дуже обмежений час. Додайте вагу батарей і отримаємо жахливий ККД. Буабдалла вирішив залишити лише два гвинта, але зробити їх більшого розміру, а щоб машина не втрачала стійкість, розташувати гвинти по співвісній схемі, як у деяких гелікоптерів. Тільки в цьому випадку кожен гвинт працює індивідуально, загальна у них тільки точка кріплення в центрі конструкції.

Буабдалла помістив гвинти, батарейний відсік і блок управління в міцний корпус у вигляді циліндра. Таким чином, і гвинти, і сам апарат захищені від ударів і зіткнень, а потоки повітря рухаються по відомим траєкторіях. Змінюючи кути нахилу гвинтів і швидкість обертання, можна переміщати БПЛА в просторі. Нехай швидкість польоту нижча, ніж у квадрокоптера, зате бікоптер не поступається йому в точності маневрів. При цьому він споживає вдвічі менше енергії для роботи двох своїх моторів, що істотно збільшує час польоту без підзарядки.

Flybotix не перші, хто додумався до такої конструкції, як найближчих конкурентів можна згадати канадську компанію Cleo Robotics. Питання, швидше, хто перший випустить комерційну версію і почне завоювання ринку. Тихохідний, але захищений від ударів бікоптер ідеально підходить для інспекцій розгалуженого простору всередині небезпечних промислових об’єктів. А оптимізація енергоспоживання дозволяє встановити на нього більше корисного обладнання.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: