Транспортний гігант Scania розробляє свою першу вантажівку на водневому паливі
13 Грудня , 2018
Біонічні бджоли здатні замінити дрони в повітряній розвідці
13 Грудня , 2018

Дрон, який може змінювати форму для подолання вузьких проходів

Хоча дрони можуть допомогти в дослідженні важкодоступних, небезпечних місць, наприклад територій, що постраждали при природних катастрофах, у них є один істотний недолік: ці апарати, як правило, досить широкі, вони не протиснуться, наприклад, у вузькі отвори в будівлі. Новий експериментальний дрон, розроблений швейцарськими дослідниками, пробує вирішити дану проблему: він вміє складатися — і в такому вигляді може подолати досить вузький прохід.

У базовому вигляді “руки” квадрокоптера, на яких розташовуються ротори, мають звичну X-подібну (якщо дивитися зверху) конфігурацію. При цьому коли апарату необхідно протиснутися у вузький вертикальний отвір, дві фронтальні “руки” витягуються вперед, дві задні — назад: таким чином дрон стає значно вужчим. Є й інші варіанти для складання “рук” дрона: наприклад, коли квадрокоптеру потрібно пройти через горизонтальний отвір, всі «руки» дрона можуть скластися по колу — і апарат також стане відчутно меншим.

Всі чотири «руки» дрона керуються незалежно окремими сервомоторами, які, в свою чергу, контролюються мікропроцесором. Відзначається також, що тяга кожного з роторів налаштовується автоматично, щоб забезпечувати стабільний політ апарата при різних конфігураціях.

Дослідники, які розробили прототип, сподіваються в майбутньому зробити апарат ще більш автономним. Робота, присвячена розробці, опублікована в журналі IEEE Robotics and Automation Letters, а коротко про неї повідомляє портал New Atlas.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: