Представлений метод діагностики захворювань за допомогою спектрального аналізу волосся
13 Квітня , 2017
У Європі готують команду «роботів швидкого реагування», відео
13 Квітня , 2017

Дрон SkyX: гібрид літака і гвинтокрила для польотів на довгі дистанції

Стартап з Онтаріо (Канада) під назвою SkyX Ltd. розробив промисловий дрон з унікальною конструкцією і розповів виданню TechCrunch про деталі свого проекту.

Безпілотні літальні апарати SkyOne здатні злітати і приземлятись,  подібно гвинтокрилу, в той час як переміщаються по повітрю аналогічно літакам. Тобто, вони мають ознаки електричного VTOL, разом з тим, мають і фіксовані елементи крил літака. Їх дальність польоту становить до 105 км на одній зарядці.

Комплект камер і датчиків на борту дозволяє дронам SkyOne збирати дані про досліджувану інфраструктуру і відправляти їх в хмарні сервіси для подальшого аналізу. Апарати запускаються з наземних зарядних станцій xStations, які утворюють своєрідний саркофаг, що захищає їх від крадіжки або погодних факторів. Під час стоянок у закритих доках безпілотники заряджаються, а після,  відправляються на виконання наступного завдання.

Док-станция для подзарядки беспилотных электросамолетов

Варто відзначити, що в даний час подібні проекти використовують для аналогічних цілей зарядні станції, в яких розряджені батареї безпілотників замінюються новими з повним зарядом. Розміщення таких майданчиків вздовж маршруту забезпечує дронам практично необмежений діапазон польоту. Таке рішення, судячи з усього, буде широко застосовуватись до тих пір, поки технології акумуляторів не досягнуть необхідного для більшої автономності рівня.

Засновник і CEO компанії SkyX Діді Хорн починав свою кар’єру в ізраїльських ВПС. Він завжди хотів вирішувати завдання, що стоять перед індустрією дронів і авіації для комерційного використання.

«Як і військові, цивільні проекти вже мали непогані продукти. Однак для дальніх дистанцій нічого хорошого не було, але я знав, що саме в цій ніші буде рости попит. У світі побудовано мільйони кілометрів нафто – і газопроводів, і всі вони схильні до ризику витоків або терористичних атак, і тут наш безпілотник може стати в нагоді», – зазначає Хорн.

Дрони SkyX також можуть використовуватись для моніторингу об’єктів відновлюваної енергетики, в переліку яких,  великі площі сонячних ферм і вітрових парків, розташовані на великій відстані від центральних районів. При цьому,  станції XStation можуть підключатись як до звичайної електричної розетки, так і до сонячних батарей або інших автономних генераторів.

Зараз стартап працює з декількома енергетичними компаніями, спільно з якими проводить випробування безпеки і займається експериментальними проектами на території Північної Америки.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: