Нейромережа створює назви крафтового пива
12 Серпня , 2017
Facebook придбала стартап, який створив технологію додавання і видалення зображень у відео
13 Серпня , 2017

Дрон S-MAD вміє злітати і приземлятись на вертикальні поверхні

Вчених з Університету Шербрук давно цікавила здатність птахів з льоту вдало приземлятись на абсолютно невідповідні об’єкти, типу крутих скель або гладкого ствола дерева. Через місяці роботи і багато тисяч симуляцій аеродинамічного моделювання вони створили машину, яка повторює цей ефект.

Дрон S-MAD (Sherbrooke’s Multimodal Autonomous Drone) виглядає як невеликий літачок і літає він саме як літак, з великою швидкістю, без можливості зависнути на місці. Тому процес посадки виглядає так: на швидкості 7-9 м/с лазерний датчик виявляє перешкоду – вертикальну стіну – і дає команду сповільнитись до 1-3 м/с, плюс задерти ніс дрона. Він стає паралельно стіні і чіпляється за неї своїм шасі.

Дрон приземляется на стену

Спеціальна підвіска гасить кінетичну енергію від удару, а зачепи з мікрофібри «прилипають» до будь-якої шорсткої поверхні. Дрон може висіти на бетоні, оштукатуреній стіні або цегельній кладці, ряді природних матеріалів. Сила зчеплення не настільки велика, щоб утримувати ще й вантаж на борту, лише сам літачок. Але висіти він так може в пасивному режимі нескінченно довго, а злетіти в будь – який момент – тяги двигуна вистачить, щоб відірвати машину від стіни.

Дрон S-MAX

Навіщо така функція дрону? Наприклад, щоб легкий, малопотужний апарат міг «відпочивати», підзаряджати батареї після сеансу польоту. Не завжди доцільно навертати круги навколо досліджуваного об’єкта, іноді вигідніше зависнути на стіні, перетворившись на камеру спостереження. А якщо закінчиться енергія в батареях, дрон просто залишиться висіти, а не впаде на землю.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: