Китайський кросовер BYD Song став серійним електромобілем (відео)
8 Квітня , 2017
Дивна поведінка частинок світла кидає виклик існуючій квантовій теорії
8 Квітня , 2017

Дослідження: один промисловий робот забирає роботу у шести робочих

Тривожне майбутнє.

Національне бюро економічних досліджень США опублікувало доповідь, згідно якого, кожен промисловий робот, введений в експлуатацію з 1990 по 2007 рік, став в середньому причиною скорочення 6,2 робочих місць.

Один промышленный робот отнимает работу у шести рабочих

Fabrizio Bensch/ Reuters

Автори доповіді, економісти Дерон Акемоглу з МТІ і Паскаль Рестрепо з Бостонського університету, виявили також, що заробітна плата робітників у США потроху знижувалась через впровадження роботів у виробництво.

Як тільки на заводі з’являвся хоча б один робот, фонд оплати праці падав на 0,25-0,5% на кожну 1000 співробітників, повідомляє Recode.

За розглянутий період (за 17 років) роботи відняли 670 тисяч робочих місць на виробництві в Штатах, і в найближчі роки, разом із зростанням автоматизації, це число зросте, йдеться в дослідженні.

Цифри, наведені в доповіді, можуть здатися скромними, однак, варто взяти до уваги, що автори використовували вузьке визначення робота, запозичене у Міжнародній федерації робототехніки: робот — це автоматично керована, перепрограмовувана і багатофункціональна машина.

Це означає, що алгоритми для автоматизації торгівлі, фінансової сфери або діловодства, а також конвеєри або роботи-барісти до сфери уваги дослідників не потрапили.

Що стосується перспектив, то автори доповіді згодні з оцінкою експертів з Boston Consulting Group — кількість промислових роботів до 2025 року збільшиться в 4 рази. Ну або щонайменше в 3, за більш скромним сценарієм.

Якщо дані доповіді правильно відображають тенденцію, то чим більше роботів з’явиться на виробництвах, тим більше працівників залишиться без роботи. Більше людей позбудеться засобів до існування, а це значить, що потрібні програми з перекваліфікації, субсидії або введення базового основного доходу.

На думку експертів Університету Болл (США), впровадження нових технологій дійсно може викликати короткочасну втрату роботи, однак, масового безробіття роботи не викличуть, тому що відкриються нові можливості. Крім того, зростання продуктивності дозволить направити кошти на перенавчання безробітних.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: