Американські вчені отримали грант на створення трикордера з «Стар Треку»
21 Квітня , 2017
LNER Peppercorn Class A1 60163 Tornado – найшвидший із сучасних паровозів
21 Квітня , 2017

Дослідницький апарат MAVEN виявив іони металів в верхніх шарах марсіанської атмосфери

Згідно даних, зібраних космічним дослідницьким апаратом MAVEN, у верхніх шарах атмосфери Марса спостерігається досить висока концентрація електрично заряджених іонів різних металів. У подальших дослідженнях вчені зможуть використовувати ці іони в якості індикаторів процесів, які неможливо “відчути” іншими способами, які відбуваються в електрично зарядженому верхньому шарі марсіанської атмосфери, в її іоносфері.
Нагадаємо нашим читачам, що апарат MAVEN був відправлений на Марс з метою проведення досліджень верхніх шарів атмосфери цієї планети. Головним питанням, відповідь на який мають намір отримати вчені за допомогою даних, зібраних космічним апаратом, є причини втрати води та атмосфери Червоної Планети, яка через це перетворилась в холодну і суху пустелю.
Джерелом атомів та іонів металів в атмосфері Марса, як і в атмосфері Землі, є постійний метеоритний дощ. Коли крихітні мікрометеорити, які летять з великою швидкістю, входять в щільні шари атмосфери, вони випаровуються. Атоми металів з метеоритного матеріалу втрачають електрони чемез дію на них високої температури або інших заряджених частинок іоносфери. І таким чином кількість досить важких іонів металів в атмосфері підтримується практично на незмінному рівні.
За минулі два роки датчик спектрометру Neutral Gas and Ion Mass Spectrometer апарату MAVEN виявив в верхніх шарах марсіанської атмосфери іони заліза, магнію та натрію. Практично незмінна концентрація цих іонів дає вченим впевненість у тому, що це все є явищем постійного характеру. Очікуваний сплеск концентрації іонів був зареєстрований в 2014 році в момент проходження близько Марса комети Siding Spring.
Наявність іонів металів у верхніх шарах атмосфери в деяких випадках є шкідливим явищем. Досить часто радіосигнали, за допомогою яких штучні супутники і космічні кораблі зондують поверхню Землі і зв’язуються з наземними центрами управління, блокуються у верхніх шарах атмосфери. Вчені пов’язують це з наявністю вільних електронів в іоносфері, деякі з яких мають відношення до іонів “метеоритних” металів.
Отримані апаратом MAVEN дані дозволили вченим з’ясувати, що іони металів в марсіанській атмосфері ведуть себе абсолютно іншим чином, ніж в атмосфері нашої планети. Це пояснюється досить просто, наявністю у Землі власного магнітного поля і відсутністю такого у Марса. Однак на Марсі є локальні магнітні області, створені певними ділянками кори цієї планети, і, як очікувалося, в цих районах магнітних аномалій вчені спостерігали більшу або меншу концентрацію іонів металів, яка залежить від спрямованості і сили локального магнітного поля.
“Спостереження за іонами в марсіанській атмосфері дають нам можливість порівняти їх з аналогічними явищами на Землі” – пишуть учені, – “Це, в свою чергу, дозволить нам краще зрозуміти суть хімічних та фізичних процесів в іоносфері нашої планети, в шарі атмосфери, яка має досить великий вплив на все, що відбувається на поверхні”.
Ключові слова:
Космічний Апарат MAVEN, Марс, Атмосфера, Вивчення, Іоносфера, Іон, Метал, Метеорит, Магнітне Поле
Першоджерело
Інші новини по темі:

  • Космічний апарат MAVEN здійснив перший “нирок” у верхні шари марсианс …
  • Космічний апарат MAVEN з’ясовує причини втрати Марсом своєї атмосфери
  • Астрономи намагаються вирішити загадку походження величезних “пір’я” у верхн …
  • Космічний апарат MAVEN з’ясував одну з причин зникнення води і атмосф …
  • Космічний апарат MAVEN робить перші знімки Марса в ультрафіолетовому діа …

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: