Майже весь графен, що пропонується на комерційному ринку, виявився підробкою
10 Жовтня , 2018
Напівсвітло-напівматерія: нові частинки можуть привести до революції у сфері обчислювальної техніки
12 Жовтня , 2018

До 2023 року у світі буде вироблятися більше трильйона ват чистої енергії

Опублікована чергова щорічна доповідь Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), де наводяться дані про перспективи поновлюваних джерел енергії на найближчі п’ять років.

Починаючи з 2015 року, у світі закладено виробництво більшої частини електроенергії від чистих джерел енергії (сонячні, вітрові електростанції, ГЕС та АЕС), які поступово вводятьмя в експлуатацію, ніж від тих, що працюють на викопному паливі – газі, мазуті та вугіллі.

Позитивні прогнози на найближчі роки базуються на програмах державної підтримки будівництва електростанцій «чистої» енергії в багатьох країнах. Однак незважаючи на збільшення частки електрики від «чистої» енергії до 2023 року до 30 %, як і раніше, найбільшим постачальником «брудної» енергії в світі залишаються вугільні ТЕС.

За прогнозами, ГЕС будуть виробляти протягом найближчих п’яти років 12 % усієї світової електроенергії, що є найвищим показником серед відновлюваних джерел енергії. Частка вітроенергетики зросте до 7%, сонячної – збільшиться в 3 рази. Вона випередить біоенергію і стане третім за величиною джерелом поновлюваної електрики.

За даними МЕА, безперечним лідером у виробництві відновлюваної електроенергії стане Китай. Виробивши 438 гігават, він збільшить свою частку в світовій «скарбничці» чистої енергії до 41 %. В переліку лідерів і Бразилія. Майже половина усієї вироблюваної в країні енергії буде припадати на поновлювані джерела.

Один із розділів доповіді присвячений зростаючій ролі біоенергії. У ньому стверджується, що тільки вона скорочує викиди парникових газів протягом всього життєвого циклу, уникаючи соціальних, екологічних та економічних наслідків, тому її роль в майбутньому світової енергетики буде постійно зростати.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: