Нова супертонка полімерна плівка може охолоджувати будівлі без використання енергії
14 Лютого , 2017
Електричні боліди Formula E отримали новий дизайн SRT05e
15 Лютого , 2017

DC03 – дешевий пристрій для отримання води з повітря за рахунок енергії сонця (відео)

Світові запаси, годують все живе прісною водою, продовжують зменшуватися – все більше і більше людей у багатьох посушливих регіонах відчувають нестачу питної води. Але є й ентузіасти, готові боротися з проблемою не заради прибутку.

Засновник проекту SunGlacier художник і дизайнер Ап Верхегген (Ap Verheggen) більшу частину останнього десятиліття присвятив створенню пристроїв, які дозволяють видобувати воду з повітря за допомогою сонячної енергії. Його остання розробка отримала назву DC03, і принцип її технології автор виклав у відкритий доступ.

как получить влагу из воздушной среды

Робота системи заснована на вбудованому елементі Пельтьє, який щоденно забезпечує конденсацію невеликої кількості прісної води. Пристрій не має акумулятора, вентилятора, інвертора і інших частин, які ускладнюють його конструкцію. За словами розробника, елемент Пельтьє — це невеликий прямокутний електронний перетворювач. Якщо його підключити до джерела електроенергії, то одна його сторона нагрівається, а інша охолоджується і остуджує спеціальний конус, на якому конденсується волога. Потім отримана рідина збирається в підготовлену ємність.

капля жидкости на холодном металлическом конусе

Різниця температур між теплою і холодною стороною елемента Пельтьє може становити 67 °C. Чим більше підігрівають повітря в навколишньому середовищі, тим більше пристрій виробляє прісної води. При належному підході проект може стати надійним джерелом життєво необхідної води в країнах зі спекотним і посушливим кліматом.

Зараз пристрій дозволяє протягом 12 годин виробляти 1 склянку води. Він функціонує тільки в світлий час доби, що пов’язано зі специфікою роботи сонячних батарей. Однак для безперебійної роботи до нього можна підключити зовнішнє джерело живлення або батарею.

выработка воды за счет солнечных батарей

За словами Верхеггена, хоча DC03 і показав непогані тестові результати, девайс ще необхідно оптимізувати. Нідерландський винахідник підходить до проекту за аналогією з Hyperloop Ілона Маска і закликає громадськість внести свій внесок в удосконалення концепції. Інженер переконаний, що спільно людям під силу вирішити проблему нестачі прісної води за рахунок сонячної енергії. Саме тому він вирішив викласти детальну інформацію про своєї розробки в мережу.

Автор проекту зазначає, що дослідні інститути Ірану, Південної Африки, Румунії та Нідерландів вже висловили зацікавленість у його розробці, і сподівається, що спільна робота вчених забезпечить створення ефективного і доступного продукту, який в недалекому майбутньому зможуть використовувати потребують по всьому світу.

 

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: