Перші успіхи у створенні штучного ока комахи
11 Січня , 2019
Це перший супутник, який можна налаштувати у космосі
12 Січня , 2019

DARPA розробляє штучний інтелект для роботів на основі мозку комах

У гонитві за штучним інтелектом американські військові фахівці не збираються починати з нуля. Так, агентство DARPA запропонувало створити кілька різновидів роботів з ШІ на основі мозку комах.

Як відомо, комахи в своїй поведінці керуються майже виключно простими стимулами. Наприклад, метелики буквально запрограмовані на політ до джерела світла — і подібні інстинкти можна використовувати у сфері ШІ.

Ще в 80-ті роки в Масачусетському технологічному інституті інженер Родні Брукс розробив серію роботів, заснованих на такому принципі. Найбільш вдалим виявився робот Герберт, який самостійно пересувався по офісу і збирав порожні банки з-під прохолоджуючих напоїв. Він уникав сутичок з предметами інтер’єру, збирав, ідентифікував і складав банки в сміттєву корзину, опираючись на 15 простих правил.

Головна перевага Герберта – використання невеликої обчислювальної потужності та пам’яті, співставних з можливостями комах, але з більшою ефективністю. Роботи з мозком комах можуть виконувати прості завдання дуже дешево, і великою підмогою тут є сучасні нейромережі, здатні до швидкого навчання.

Робот Герберт збирає порожні пляшки з-під газового води

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: