Стартап XYT представив міські модульні електрокари
17 Серпня , 2017
Китай працює над створенням потужного іонного двигуна
18 Серпня , 2017

DARPA працює над покращенням людських відчуттів за допомогою комп’ютерів

Міністерство оборони США продовжує свою роботу над нейрокомп’ютерними інтерфейсами і через своє Управління перспективних дослідницьких проектів (DARPA) підписало контракти з п’ятьма науково-дослідними групами і однією приватною компанією.

Розробка подібних технологій ведеться вже досить давно, однак реальний потенціал цієї технології почав розкриватись нещодавно. Основна мета подібних інтерфейсів полягає у створенні бази для розробки більш ефективних технологій нейропротезування, що є пріоритетом програми DARPA Neural Engineering System Design (NESD). В рамках цієї програми агентство хоче розробити нейро-комп’ютерні інтерфейси високої точності, здатні не тільки відновити, але й покращити людські почуття.

«Програма NESD дивиться в майбутнє, в якому просунуті нейронні пристрої зможуть запропонувати підвищену точність і ефективність у різних медико-лікувальних цілях», — коментує керівник програми Філліп Альвельда.

Серед шести організацій, з якими DARPA підписала угоду, чотири займуться розробками технологій, спрямованих на поліпшення зору, інші дві зосередять свою увагу на технологіях, що підвищують ефективність слуху та мови.

Про створення програми NESD Управління перспективних дослідницьких проектів оголосило в минулому році. Тоді ж основним завданням ставилась розробка систем нейронних інтерфейсів, які дозволять прокласти прямий комунікаційний зв’язок між мозком і цифровим світом. Основа ідеї полягає в перекладі електрохімічних сигналів, які виробляються мозком в бінарний код нулів і одиниць, що використовується комп’ютерами. На думку деяких експертів, завдяки подібним системам навіть можна буде програмувати наш нейронний код.

У перспективі це не тільки дозволить лікувати людей з різними розладами шляхом передачі закодованої у вигляді цифрового сигналу сенсорної інформації безпосередньо в мозок, але і підвищити ефективність наявних почуттів. Відкривається потенціал систем нейронного інтерфейсу, що привернув увагу інших сторін, які займаються подібними технологіями, того ж Ілона Маска, який хоче реалізувати свій проект Neuralink. Його основне завдання полягає у наданні можливості людству рухатись в ногу з інтелектуальними машинами.

Для DARPA ж ключова мета полягає в допомозі тим, хто страждає від сенсорних порушень. Однак розуміючи, що це все-таки військова організація, висновки можна зробити відповідні.

«Якщо ми зможемо знайти спосіб передачі сенсорних сигналів прямо в мозок, то програма NESD зможе фактично закласти основу для появи нових методів неврологічної терапії», — додає Альвельда.

«Перед нами стоять серйозні складнощі. Однак команди, які ми обрали, розробили цілий ряд ймовірних рішень, які дозволять скоординовано досягти успіху відразу в декількох дисциплінах і привести до втілення цих зусиль в повноцінних працюючих системах».

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: