Інтернету виповнилось 30 років
12 Березня , 2019
JAXA і Toyota розробляють концепт місяцеходу з запасом ходу 10 000 км
13 Березня , 2019

Cтворено глушник, який відсікає звук але не блокує рух повітря

Концертні зали і студії звукозапису покриті товстим облицюванням з великими порожнинами, які ефективно поглинають зовнішні шуми. Так як звукові хвилі поширюються по повітрю, акустичні матеріали помітно перешкоджають його циркуляції. Дослідники з Бостонського університету вирішили цю проблему, створивши досить простий пристрій, що заглушає до 94% зовнішніх шумів, зберігаючи здатність пропускати повітря. Його ефективність була доведена в ході експерименту, знятого на відео.

Новий «глушник» являє собою надруковане на 3D-принтері кільце, форма якого виконана за точним математичним стандартам. Матеріал у зовнішньому кільці обвивається як спіраль — така структура заважає звукам проходити через відкритий центр, відштовхуючи звукові хвилі назад у бік джерела.

Щоб перевірити ефективність пристрою, вони наділи кільце на трубу з ПВХ, один кінець якої прикріпили до динаміка. Коли динамік почав видавати білий шум, на іншому кінці труби його практично не було чути. Коли «глушник» був знятий, звук ніби заповнив усю кімнату. За підрахунками дослідників, пристрій зміг заглушити 94% шуму.

Ми спостерігали такого роду результати на комп’ютерному моделюванні протягом декількох місяців, але одна справа побачити результати на комп’ютері, а інша — почути їх в реальності, – ділиться Джейкоб Ніколайчик, один з авторів дослідження

Автори проекту вважають, що подібний пристрій може бути корисно у величезній кількості ситуацій, коли важливо заглушити звук, не блокуючи повітря. Наприклад, такий фільтр можна розмістити навколо випускних отворів реактивних двигунів, і навіть у вентиляційних системах приміщень. Примітно, що пристрій не обов’язково має мати круглу форму.

Ми можемо надати пристрою форму куба або шестикутника. Наша конструкція дуже легка, відкрита і красива. Кожна деталь може бути використана в якості плитки або цегли для створення звукопоглинаючої стіни, – каже Реза Гаффарівардава, один з авторів дослідження

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: