DARPA розробляє штучний інтелект для роботів на основі мозку комах
12 Січня , 2019
“Антонов” відроджує виробництво важкого транспортника Ан-124 “Руслан”
12 Січня , 2019

Це перший супутник, який можна налаштувати у космосі

Запущений на орбіту в 1962 році комунікаційний супутник Телстар-1 дозволив людям спілкуватися між собою перебуваючи в протилежних куточках планети. На жаль, аналогічні космічні пристрої, як і в ті часи, налаштовуються заздалегідь і не здатні змінити набір частот або зону покриття перебуваючи в космосі. Французький оператор зв’язку Eutelsat ще в 2018 році оголосив про намір виправити цю проблему, вивівши на орбіту британський супутник Quantum з можливістю зміни налаштувань прямо з Землі. Компанія майже завершили його розробку і готується до запуску.

Весь цей час супутник Eutelsat Quantum розроблявся силами британської компанії Surrey Satellite Technology. Він вже майже готовий до експлуатації — залишилося лише провести фінальне збирання, яким займеться виробничий цех Airbus у Франції. Космічний апарат буде оснащений обладнанням, що дозволить йому отримувати команди з Землі, перебуваючи на висоті близько 35 786 км — саме там знаходиться геостаціонарна орбіта, по якій штучні супутники здійснюють обертання навколо нашої планети.

Eutelsat Quantum стане першим супутником, який зможе розділити зону покриття на кілька дрібних ділянок і в залежності від ситуації змінювати частоти зв’язку. Раніше для цього потрібно було розробити новий супутник, задати йому нову конфігурацію і запустити в космос. Проект Eutelsat здатний помітно збільшити термін служби супутників, тим самим скоротивши витрати багатьох компаній. Також це добре позначиться на чистоті навколоземного простору — чим менше пристроїв буде запускатися, тим менше сміття буде накопичуватися на орбіті.

Спутник Eutelsat Quantum

Очікується, що Eutelsat Quantum дасть поштовх в удосконаленні супутників зв’язку. Апарати, в яких будуть задіяні схожі технології, зможуть забезпечувати зв’язком певні райони Землі, ігноруючи місця де вона не потрібна. Точна дата запуску супутника Quantum поки невідома, але початок фінальної стадії складання натякає на те, що він відбудеться вже зовсім скоро.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: