Компанія Mui презентувала дерев’яний інтернет-брусок — і отримала премію виставки CES
11 Січня , 2019
Kenworth і Toyota випустили тестовую партію водневих вантажівок
11 Січня , 2019

Bose додасть активне шумозаглушення, щоб ваша машина їхала тихіше

Одна з головних проблем сучасних автомобілів — шуми. Навіть в преміальних машинах звукоізоляція найчастіше залишає бажати кращого: так, виробники ставлять якісні двері і товсте скло, але від шуму колісних арок позбутися складно. Вирішити цю проблему можна за допомогою прокладання додаткових матеріалів, але компанія Bose вирішила піти далі і додати в автомобілі активне шумозаглушення.

Не дивно, що цим зайнялася саме Bose — вона давно зарекомендувала себе у галузі аудіотехніки і перша запровадила активне шумозаглушення в навушники. А чим машина гірша? На CES компанія показала систему QuietComfort Road Noise Control, яку можна встановити на легкові автомобілі. Вона складається з мікрофонів, які вловлюють звукові хвилі зовні, а також набору акселерометрів для вловлювання вібрацій — наприклад, при проходженні нерівної ділянки дороги.

Дані зі всіх давачів обробляє окремий процесор, який дає команду аудіосистемі відтворити компенсуючий сигнал. Сьогодні в кожному конкретному автомобілі встановлена своя мультимедіа-система зі своїм набором функцій, і кожна з них може бути пристосована під використання чіпа Bose. Система покладається на акустику, встановлену в автомобілі, і працює на необхідній частоті.

Раніше схожу систему шумозаглушення показала Hyundai, яка фільтрує фонові шуми, підвищуючи чіткість команд, і розширює можливості голосового управління в автомобілі. Вона також дозволить кожному пасажиру слухати свою музику або вести розмову по телефону без використання навушників. Масове виробництво автомобілів, оснащених технологією, почнеться в 2020 році.

А ось QuietComfort Road Noise Control від Bose з’явиться на серійних машинах вже до кінця 2021 року. Прощавайте, зайві шари звукоізоляції! Разом з цим і шасі ClearMotion автомобілі точно стануть комфортнішими.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: