Технології машинного навчання Google навчилися розпізнавати об’єкти відео
16 Березня , 2017
Створено роботизований одяг Omius з саморегуляцією температури тіла
17 Березня , 2017

Blue Origin показала політ ракети New Glenn з посадкою на плавучу платформу

Ракетна конкуренція зростає.

Днями голова Blue Origin Джефф Безос поділився новими подробицями про багаторазову ракету New Glenn, яка зараз розробляється компанією. В майбутньому, її планується використовувати для доставки вантажів і людей на земну орбіту. Він також показав вражаючу анімацію запуску New Glenn.

Если бы New Glenn была бы готова к полетам сегодня, то она бы была самой мощной ракетой на Земле.

Джефф Безос (Jeff Bezos)

Згенероване на комп’ютері відео дозволяє побачити, як в майбутньому будуть проходити різні місії з використанням ракети New Glenn. Треба сказати, що побачене виглядає досить знайомим.

Перша ступінь New Glenn, як відомо, буде оснащуватися сімома ракетними двигунами BE-4 власної розробки Blue Origin, вона багаторазова і зможе приземлятись вертикально, завдяки раніше розробленій технологіх, випробуваної в 2015-2016 роках на суборбітальних ракета-носіях New Shepard.

Ракета New Glenn названа на честь Джона Гленна, першого американського астронавта, який облетів навколо Землі. Її перша ступінь повністю спроектована для повторного використання і буде здатна літати до 100 разів.

На показаному відео, ракета New Glenn злітає зі стартового майданчика комплексу Launch Complex 36 на мисі Канаверал. Через кілька секунд після запуску, ракета відходить на задній план, а на передньому плані з’являється вже готовий завод Blue Origin, який поки тільки будується і де планується збирати нові ракети New Glenn.

Після досягнення потрібної висоти відбувається відділення і друга ступінь New Glenn, де використовується один двигун BE-4 з подовженим соплом, оптимізований для роботи у вакуумі, виводить космічний апарат на задану орбіту, а перша ступінь відправляється назад на Землю.

Після відділення перша ступінь виконує контрольований спуск, за допомогою аеродинамічних плавців-стабілізаторів з боків, і успішно сідає на плаваючу платформу. Звісно, незадовго до моменту посадки включаються двигуни, щоб сповільнити швидкість до потрібного рівня і максимально вирівняти позицію блоку.

Відразу ж після публікації відео тематичні ресурси зарясніли порівняннями з посадками SpaceX Falcon 9 на воду, але говорити про якесь запозичення ідей у даному випадку некоректно, адже Blue Origin почала розробляти багаторазові ракети не вчора і не позавчора, а набагато раніше.

У минулому році Blue Origin кілька разів успішно запускала, а потім саджала ракету New Shepard для суборбітальних польотів. Більше того, формально саме Blue Origin першою успішно посадила ракету назад на Землю, випередивши SpaceX.

Крім того, Blue Origin вже давно виношує ідею посадки ракети на плаваючу платформу. У 2010 році компанія подала заявку на патент під назвою «Морська посадка космічних ракет-носіїв та пов’язані з нею системи і технології». У 2014 році заявка була схвалена американським патентним відомством, але в серпні цього ж року SpaceX оскаржила це рішення.

В результаті компанії Ілона Маска вдалося довести, що ідея була описана багатьма людьми задовго до Blue Origin, тому її не можна запатентувати, і компанія Безоса відмовилася від своїх домагань на більшість описаних в патенті розробок.

Разом з демонстрацією відео Безос розкрив деякі вельми цікаві технічні дані про вантажопідйомність New Glenn. Як стверджується, перша версія New Glenn зможе виводити вантажі масою до 45,4 т на низьку навколоземну орбіту, та вантажі масою до 13,15 т – на більш високу орбіту, іменовану геостаціонарною орбітою (ДСО). Зазначимо, що майбутня ракета SpaceX Falcon Heavy зможе виводити вантажі більшої маси як на НГО, так і на ДСО.

Blue Origin Безоса рассказала детали о рекордно большой ракете и подписала первого клиента

Якби New Glenn була б готова до польотів сьогодні, то вона була б найпотужнішою ракетою на Землі

Перша ступінь New Glenn оснащена шістьма опорами і, за даними виробника, зможе без проблем сісти навіть якщо одна з них буде несправна.

Blue Origin вже уклала перший комерційний контракт на запуск супутників на ракеті New Glenn. Клієнтом виявився французький супутниковий оператор Eutelsat, запуск ракети має відбудуться в період з 2021 по 2022 рік. Звісно, цьому будуть передувати тестові запуски. Вперше New Glenn розраховують підняти в небо в 2020 році.

«Ми думаємо, що наша роль лідера індустрії полягає у стимулюванні конкуренції, яка призводить до потоку інновацій… і легшому доступу до космосу», — пояснив угоду CEO Eutelsat Родольф Белмер.

Крім того, днями Blue Origin завершила складання першого двигуна BE-4, який планується використовувати в ракеті New Glenn. Як зазначив Джефф Безос, перший двигун BE-4 вже повністю зібраний. Ще два зразка знаходяться на фінальному етапі виробництва.

Blue Origin собрала первый двигатель BE-4

Всього для ракети New Glenn планується використовувати сім таких двигунів.

Двигун BE-4 планується використовувати для першої та другої ступені. Третя ступінь буде оснащуватися двигуном попередньої модифікації BE-3. Передбачається можливість запуску різних конфігурацій ракети New Glenn, що дозволить виводити на орбіту досить важкі вантажі.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: