Дрон, який може змінювати форму для подолання вузьких проходів
13 Грудня , 2018
Знайдено спосіб створення дешевших та продуктивніших сонячних панелей нового типу
14 Грудня , 2018

Біонічні бджоли здатні замінити дрони в повітряній розвідці

 

У Вашингтонському університеті розробили конструкцію крихітних «рюкзачків», які можна одягти на бджіл. Вони не заважають комахам виконувати звичні завдання, і не дають контроль над ними. Це просто ємність для невеликого набору давачів, проте сама концепція може знайти широке застосування.

Ідея в тому, щоб використовувати природні властивості бджіл — витривалість, працьовитість і звичку літати по більш-менш постійними маршрутами — щоб поставити їх на заміну рукотворним літальним апаратам в ряді повітряних місій. Наприклад, постійне патрулювання деякого району – в центрі ставиться вулик, на бджіл монтується обладнання і величезна кількість повітряних розвідників вирушає у політ. Схожим чином можна вивчати стан екології регіону, в які місця бджоли переважно літають, а яких уникають.

Направити бджолу в заданий район, щоб шпигувати за ворогом, не вийде. Зате вона може знаходитися в повітрі по 7-8 годин без дозаправки, на відміну від рукотворних безпілотників. Мова йде про машини ближнього радіусу дії, замінювати великі розвідувальні БПЛА з потужними давачами комахами сенсу немає. Мова йде про те, щоб отримати новий пасивний інструмент спостереження, непомітний для непроінфомованих.

В бджолиний рюкзачок поміщається лише 107 міліграм вантажу, тому поставити камеру або GPS-модуль не вийде. Тут є простий радіомаячок для визначення координат бджоли методом тріангуляції, термометр, сенсори вологості та освітлення, батарейка і пам’ять на 30 кілобайт. У майбутньому розробники хочуть замінити її передавачем, для трансляції сигналу в онлайн-режимі відразу на базову станцію. І, можливо, інженерам вдасться сконструювати дуже легкі і маленькі камери, для отримання хоч якоїсь картинки.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: