Одноразові дешеві роботи з попкорну, нове бачення робототехніки
8 Серпня , 2018
В Австралії випробували аміачно-водневі паливні батареї для автомобілів
11 Серпня , 2018

Безпілотник Zephyr встановив світовий рекорд тривалості польоту на сонячних батареях

Як повідомив представник компанії Airbus, її безпілотник на сонячних батареях Zephyr у ході свого першого польоту встановив світовий рекорд. Він стартував в Арізоні 11 липня, після чого безперервно пробув в повітрі 25 днів 23 годин і 57 хвилин.

Варто, однак, уточнити, що розробила Zephyr британська оборонна компанія Qinetiq в 2003 році і лише потім продала його Airbus. Літальний апарат призначений для багатомісячних польотів в стратосфері виключно на сонячній енергії. Аналог Zephyr – «сонячний» безпілотник Aquila, що належить інтернет-гіганту Facebook.

Zephyr

Остання версія Zephyr важить 75 кг, при цьому може досягати висоти понад 21000 метрів і перевозити на собі корисне навантаження, що в п’ять разів перевищує власну вагу. На ньому може бути розміщена фотоапаратура високої роздільної здатності, ретранслятори голосового зв’язку або Інтернету для віддалених районів.

«Це найбільш успішний політ з виходом у стратосферу в рамках проекту Zephyr, — розповідає керівник безпілотних авіаційних систем Airbus Яна Розенманн. — Уже в найближчі дні ми проаналізуємо всю отриману інформацію і почнемо підготовку нових рейсів, запланованих на другу половину цього року з аеродрому Вінгхем в Західній Австралії».

Zephyr

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: