Вчені пророкують «еру нескінченних злив і повеней»
24 Жовтня , 2018
TouchFocus можуть стати першими електронно-адаптивними окулярами
25 Жовтня , 2018

Безпілотник Volerian зможе літати без пропелера і реактивної тяги

В ході еволюції на Землі більшість істот, що рухаються у товщі середовища, навчилися це робити за рахунок ритмічних махів крилами або плавниками. Чому б людині не повернутися до цієї ідеї, благо, для цього назрів серйозний привід? Якщо активність великої авіації досить контролюється, то надмала, в особі мультикоптерів, створює небезпеку для оточуючих своїми пропелерами і ризиком звалитися на голову, коли вичерпається батарея. Концепт Volerian покликаний вирішити цю проблему.

На авіашоу в Фанборо був показаний прототип головного елемента цього повітряного апарату – зв’язка рухомого і статичного крила. Перше кріпиться на валу двигуна і здійснює помахи вгору-вниз, воно переміщує повітря на друге крило, яке і контролює рух його потоків. Як саме, не дуже зрозуміло, незважаючи на велику кількість цифрових моделей і рендерінгів. Зокрема, чи потрібні «Волеріану» два типи крил, для горизонтального і вертикального польоту?

У фінальному вигляді Volerian буде нагадувати гратчасту конструкцію з рядків махаючих і нерухомих крил, з невеликою вантажопасажирською гондолою, як у дирижаблів. Дуже багато питань до того, як він буде маневрувати, включаючи і ситуації з сильними поривами вітру. Чи здатний такий апарат прискорюватися чи здатний переміщатися тільки в стабільному середовищі з фіксованими умовами? А якою повинна бути потужність двигуна для роботи крил, та які вимоги пред’являються до матеріалу, з якого їх будуть робити?

Безсумнівна перевага «Волеріана» – тут немає пропелерів, які могли б відрубати комусь голову. Менше шуму, і сама конструкція, як комбінація планера і парашута, здатна безпечно опуститися на землю при відмові двигуна. Діючої моделі нового апарату поки немає, але сама ідея виявилася досить цікавою.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: