Вчені навчилися отримувати графен за допомогою бактерій
22 Липня , 2019
В Європі почалася розробка місячних цеглин, здатних накопичувати енергію
23 Липня , 2019

Армія США розробляє технологію швидкого 3D-друку бронежилетів

 

Новітні досягнення у сфері 3D-друку можливо вже скоро приведуть до появи в армії США нового покоління бронежилетів. Їх структура запозичена з раковин морських вушок – галіотісів.

Завдяки технології тривимірного друку, виготовляти бронежилети можна буде безпосередньо в бойових підрозділах. Як повідомляє видання The National Interest, в даний час дослідники Army Research Laboratory (ARL) розробляють технологію друку керамічних матеріалів.

3D-друк керамічних виробів складніший, ніж пластикових або металевих, каже Ліонель Варгас-Гонсалес, дослідник з армійської дослідницької лабораторії. . Раковина у морських вушок складається з декількох шарів, що надає їм високу міцність. За таким же принципом будуть створюватися 3D бронежилети – пошарово.

Керамічна броня зупиняє кулі, руйнуючи їх або знижуючи їх проникаючу здатність, але це залежить від того, наскільки пориста кераміка. “Керамічна броня може досягти щільності приблизно від 99 до 100 відсотків”, – каже ризробник, і ця щільність важлива, оскільки “пористість є одним з основних недоліків керамічної броні, коли йдеться про здатність протистояти загрозам”.

Варгас-Гонсалес бачить 3D друковану кераміку як наступний крок для броні, тому що ми зможемо, теоретично, розробити броню, об’єднавши кілька матеріалів в єдину бронепластину, і забезпечити кращий захист, ніж при використанні окремих шарів. ”

Джошуа Пельц, кандидат технічних наук у Каліфорнійському університеті Сан-Дієго, зрозумів, як доробити принтер для виконання друку.

Два шприци, що містять керамічну суміш, з’єднані зі спеціальним шнеком і друкованою голівкою. Пельц скористався своїми навичками комп’ютерного програмування, щоб за допомогою гвинтів принтера маніпулювати співвідношенням матеріалів, які друкуються. Він розробив спеціальний шнек і друкуючу головку і навіть використовував той же 3D-принтер для створення цих частин. ”

Пельц каже, що 3D-друк надає величезні можливості: “3D-друк і аддитивне виробництво дають можливість інженерам реально проектувати і створювати все, що вони хочуть. Це дуже швидкий процес, починаючи з розробки дизайну, моделювання цього дизайну і фактичного створення продукту”.

У разі успіху армія США зможе друкувати бронежилети в польових умовах. Весь процес зняття мірок і друку займе кілька годин.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: