Шотландський винахідник зібрав величезний реактивний вогнемет з підручних речей
12 Квітня , 2018
Miss R, електричний суперкар з 1 МВт під капотом, успішно витримав випробування бездоріжжям
12 Квітня , 2018

Армія США розробляє артилерію, здатну наводитись без GPS з тією ж точністю

Армія США запускає новий раунд модернізації своїх основних артилерійських систем з тим, щоб вирішити дуже нагальною проблему. Як точно стріляти в ціль з гармати, не маючи можливості використовувати GPS-дані? Відповіді у військових поки немає, але вони дуже розраховують її отримати, і як можна швидше, інакше воювати стане вкрай важко.

Проблема використання GPS в артилерії стала побічним ефектом від ейфорії, коли супутникове наведення в 80-х рр. забезпечило США глобальну перевагу на полі бою практично у всіх родах військ. З тих пір відбувався розвиток лише систем, що працюють у зв’язці з супутниками, тоді як традиційна стрільба за «балістичними таблицями» планомірно забувалась. Проте сьогодні, коли не лише російські війська, але навіть війська Північної Кореї показали можливість блокування GPS-сигналів, артилеристи США втратили набуті переваги.

Проблема не в тому, що в умовах придушення GPS гармата не вистрілить, а в бажанні зберегти ту ж точність стрільби, що і раніше. Снаряд не ракета, у нього немає системи самонаведення, навіть для коригування по GPS потрібен модуль Precision Guided Kit. Вони використовуються, наприклад, на боєприпасах для 155-мм самохідки M982 Excalibur. І зараз високі військові чини поставили інженерам завдання розробити його нову версію «M» – «Modernization».

Принцип наведення снаряда без GPS описаний максимально узагальнено. «Набір програмованих радіомереж, різні системи широкосмугового зв’язку та навігаційних даних». Як приклад наводять просту триангуляцію цілі радіопередатчикам, які перед обстрілом закидаються на територію противника або монтуються на дронах. Недоліки методу очевидні, і американським артилеристам та інженерам доведеться “попітніти”, щоб не довелось повертатись до паперових карт, ручних компасів і біноклів.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: