Ілон Маск: льотні випробування Falcon Heavy почнуться влітку
7 Квітня , 2017
Фізики навчилися опріснювати воду за допомогою решета з графена
7 Квітня , 2017

Apple почала розробку власних GPU для майбутніх iPhone

«Спасибі за все, тепер ми самі вміємо».

В понеділок Apple оголосила про закінчення співпраці з британською Imagination Technologies, яка розробляє графічні модулі, а також поставляє відповідне обладнання. Підрозділ під назвою Power VR постачало «яблучному» гіганту технології для використання у графічних системах iPhone і iPad.

Apple анонсировала разработку собственных графических процессоров для iPhone

EPA

Компанія Imagination Technologies, яка є найбільшим розробником ліцензованих GPU і графічні вирішення якої використовуються в смартфонах iPhone, планшетах iPad, опублікувала дуже цікаву заяву. У ній британський розробник графічних чіпів PowerVR сповіщає, що менше ніж за два роки Apple повністю відмовиться від ліцензування його розробок.

Там же сказано, що Apple поінформувала компанію про розробку «власної графічної архітектури, яка в майбутньому дозволить скоротити залежність від технологій Imagination». Власна графіка компанії може знайти застосування в процесорах Apple A12.

У Imagination Technologies вважають, що корпорації з Купертино буде складно створити нову архітектуру GPU, не порушуючи при цьому її права інтелектуальної власності.

«Apple не представила ніяких доказів, що підтверджують її заяву про те, що вона більше не буде використовувати технології Imagination, не порушуючи патентів Imagination, інтелектуальної власності та конфіденційної інформації. Ці дані були отримані компанією, але Apple відмовилася надати їх», – заявили в Imagination Technologies.

Дана ситуація є серйозним випробуванням для Imagination – приблизно половину своїх доходів компанія отримує саме від Apple. Після заяви Apple, капіталізація Компанії Imagination Technologies впала більш ніж на 70%.

Природно, з відмовою від GPU Imagination виплати за ліцензійною угодою припиняться і бізнесу Imagination доведеться дуже несолодко, якщо в найближчі 15-24 місяця не знайдуться нові джерела доходу.

До речі, Apple є не тільки «грошовим мішком», але й одним з ключових акціонерів Imagination з часткою 8%. У минулому році Financial Times повідомляло, що Apple вела переговори з Imagination щодо повного викупу останньої, але в підсумку відмовилась від цього наміру.

Якщо все насправді так, як каже Imagination, то вже в 2018 році нас можуть чекати смартфони iPhone, побудовані на SoC Apple AX, де силами компанії розроблений не тільки CPU, але і GPU. Це дозволить збільшити продуктивність і знизити енергоспоживання смартфонів і планшетів.

З урахуванням чималого досвіду та успіхів в галузі розробки власних мобільних процесорів (останні роки SoC Apple є кращими на ринку по продуктивності) плани Apple зайнятись розробкою ще й GPU викликають особливий інтерес. Але найменші аспекти нової графічної архітектури будуть піддані ретельному аналізу з боку Imagination.

Вимальовується досить цікава картина: в залежності від того, що вийде в кінцевому підсумку,  нас чекає або принципово нова графічна архітектура вже в наступному році, або чергова патентна війна на кілька років.

Повідомляється також, що прямо зараз Imagination обговорює з Apple «можливі альтернативної комерційної угоди», так що цілком можливий і інший результат, без судів і революційних GPU архітектур.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: