HAYSTAC – новий датчик, призначений для пошуків аксіонної темної матерії
7 Березня , 2017
Таїландський стартап створює службу таксі з 3D-друкованих електроскутерів
7 Березня , 2017

Apis Cor: як за добу надрукувати будинок на 3D-принтері за $10 тис (відео)

Зазвичай, будівництво житлового будинку займає місяці, а то й роки. Ці терміни збільшує житлова криза, постійно притаманна великим містам. Компанія Apis Cor вирішила подолати цю проблему, створивши новаторський 3D-принтер, який може побудувати будиночок площею 40 квадратних метрів всього за добу. Мало того, вартість такого житла складе всього 10 000 доларів, що набагато дешевше будинків, побудованих традиційним методом.

дешевая технология 3д-печати жилых домов

На своєму сайті компанія заявляє, що має намір боротися з повільною будівельною галуззю до тих пір, поки кожен не зможе собі дозволити доступне житло. Їх революційний мобільний принтер має придатні для транспортування розміри, тому вартість перевезення матеріалів і збірки будинку різко скорочуються. Незважаючи на те, що будова зводиться на бетонному фундаменті всього за добу, Apis Cor гарантує, що воно простоїть 175 років.

строительный 3D-принтер для быстрого возведения доступного жилья

На випробувальному майданчику в російському місті Ступіно (приблизно 100 кілометрів від Москви) компактний будинок був надрукований цілком, з несучими стінами і перегородками. Процесу створення споруди не завадили навіть мінусові температури. Для створення необхідних для застигання бетону умов, майданчиком просто накрили тентом.

как распечатать дом на строительном принтере

Після закінчення роботи принтера будинок був поштукатурений і пофарбований у яскраві кольори. Усього його будівництво обійшлося в 10 134 долара або 275 доларів за квадратний метр.

компактный и дешевый домик, распечатанный на принтере

Apis Сог створена російським інженером Микитою Чен-юн-таєм. Розроблений компанією будівельний принтер є проривом в технології 3D-будівництва до його появи подібні принтери існували, але були стаціонарними. Надруковані на них компоненти будинків треба було транспортувати до місця складання і там монтувати за стандартними технологіями.

Крім значного скорочення термінів будівництва, винахід Чен-юн-тая дозволяє повністю позбавитися від будівельного сміття. Автор проекту сподівається, що його технологія стане в нагоді не лише для зведення доступного житла на Землі, але і допоможе колонізувати Марс.

 

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: