Lockheed розпочинає виробництво надзвукових літаків X-59
19 Листопада , 2018
Virgin Orbit провела перший політ Boeing 747 з прикріпленою ракетою
20 Листопада , 2018

Американський стартап запустить на Місяць рій «роботів-геологів»

Американська компанія Lunar Outpost заявила про те, що вона планує відправити на Місяць відразу кілька мініатюрних місяцеходів, які будуть шукати і позначати запаси корисних копалин, повідомляє прес-служба корпорації.

«В минулому, місяцеходи і марсоходи були дорогими і, по суті, унікальними установками, кожну з яких обслуговував величезний штат інженерів і вчених.

Ми плануємо відправити на Місяць цілий «рій» роверів-геологорозвідників, роботою яких зможе керувати лише один оператор за допомогою просунутої системи штучного інтелекту», — Ендрю Гемер, головний інженер Lunar Outpost.

Амбітний космічний стартап Lunar Outpost був створений у січні 2017 року групою колишніх інженерів НАСА і командою аспірантів з університету Колорадо в Боулдері, одного з головних партнерів аерокосмічного агентства США у розробці і здійсненні міжпланетних місій.

На відміну від двох інших схожих стартапів, Planetary Resources і Deep Space Industries, Гемер і його однодумці пропонують землянам сфокусувати свої зусилля на видобутку корисних копалин не на астероїдах, чиє транспортування до Землі виявилось досить проблематичним, а на найближчому до нас небесному тілі – на Місяці.

Як припускають учені, сьогодні на супутнику нашої планети ховаються великі запаси води, гелію, і багатьох інших цінних ресурсів, критично важливих для створення повністю автономних поселень за межами Землі.

Як пише Autoevolution, створення технологій, що дозволяють експлуатувати такі корисні копалини, стало головною метою проекту Lunar Outpost.

Сьогодні його учасники представили перший інструмент, необхідний для досягнення цієї мети – мініатюрний «робот-геолог» Prospector.

Кожна така машина, десятки яких Lunar Outpost планує відправити на Місяць в наступному десятилітті, важить 10 кілограм.

Половина цієї маси припадає на наукові інструменти — бур, мас-спектрометр, набір лазерних і радіохвильових радарів, необхідних для навігації, пошуку родовищ і оцінки їх розмірів, а також набір інфрачервоних і звичайних камер надвисокої роздільної здатності.

Ще п’ять кілограм Lunar Outpost планує заповнити інструментами і датчиками, які створять партнери стартапу в найближчі місяці і роки. Це зменшить витрати на розробку місії та прискорить її відправку на Місяць.

Поки Гемер і його команда не готові назвати точні терміни запуску першого Prospector на Місяць, однак вони очікують, що ситуація проясниться в середині наступного року.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: