Мікроробот HAMR навчився пересуватись і під водою
8 Липня , 2018
У Дубаї побудують найбільшу вертикальну ферму в світі
9 Липня , 2018

Американські вчені надрукували на 3D-принтері функціонуючий серцевий м’яз

Трансплантація органів щорічно рятує безліч людських життів. Проте в трансплантології є маса недоліків: від відторгнення пересадженого зразка до банальної відсутності необхідного органу в конкретний момент часу. Останню проблему може вирішити створення штучних тканин. Тим більше, що значні успіхи у цій сфері трапляються постійно. Наприклад, команда лікарів зі стартапу BIOLIFE4D зуміла надрукувати на 3D-принтері матеріал, придатний для створення серцевого м’яза.

Реалізувати подібне вдалось завдяки особливій технології органічного 3D-друку, який за допомогою доступних технологій дозволяє створювати життєздатні тканини з живих органів. Фахівці з BIOLIFE4D надрукували свого роду «пластир» з клітин міокарда, який, звичайно, не може замінити весь орган, але здатний відновити пошкоджену ділянку після, наприклад, інфаркту міокарда або іншого серйозного пошкодження органу. При цьому «пластир» є біологічно інертними і біосумісним, легко вступаючи у взаємодію з клітинами серця.

Однак плани корпорації BIOLIFE4D досить амбітні. Крім того, що планується масове впровадження «пластиру для серця» в медичну практику, вчені ще й націлені на те, щоб надрукувати повноцінне функціонуюче людське серце. На даний момент основною перешкодою є складність відтворення анатомічних структур органа за допомогою технологій 3D-друку. Але експерти налаштовані оптимістично і якщо у них вийде, це може стати справжнім проривом у медицині і трансплантології. Адже, в теорії, можна буде надрукувати й інші органи.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: