Автомобілісти США переходять на цифрові номерні знаки
23 Січня , 2018
Карбон будуть робити з пшениці і кукурудзи
24 Січня , 2018

Американці успішно випробували систему об’єднання дронів в групи

Агентство перспективних оборонних розробок (DARPA) США провело випробування нової технології, що дозволяє об’єднувати кілька безпілотних літальних апаратів в групи, а потім керувати цими групами.

В США успешно испытали систему объединения беспилотников в группы

Як повідомляє Flightglobal, у випробуванні використовувались безпілотники RQ-23 Tigershark. Проведені перевірки визнані успішними.

Сьогодні різні розробники займаються створенням систем, що дозволяють об’єднувати безпілотні апарати в групи. Вважається, що це спростить керування безліччю апаратів одночасно, а також дозволить вирішувати досить складні завдання.

Наприклад, лише один оператор за допомогою групи дронів зможе взяти під повне спостереження окрему будівлю в місті.

DARPA проводила випробування системи об’єднання безпілотників у групи, розробленої компаніями Lockheed Martin і Raytheon. Їх система являє собою обчислювальний блок з відкритою архітектурою, який можна встановити практично на будь-який тип безпілотників.

Завдяки такому блоку розрізнені апарати можуть об’єднуватись в групи, розподіляти між собою завдання і обирати лідера.

Сам блок працює під управлінням програмного забезпечення з відкритою архітектурою, що розробляється в рамках проекту CODE (Collaborative Operations in Denied Environment, спільні операції в закритих зонах).

Таке програмне забезпечення покликане полегшити керування групами безпілотників в зонах, що знаходяться під частковим або повним контролем противника.

Кінцевою метою програми є створення системи, що дозволяє керувати великими групами безпілотників за допомогою жестів. У системі має бути закладена велика кількість алгоритмів дій у відповідь на керуючі жести операторів.

Проект CODE є частиною ще масштабнішої програми по розробці системи об’єднання повітряних і наземних роботів в групу, якою міг би керувати лише один оператор.

При цьому група роботів повинна мати більше ста варіантів тактичних дій і використовувати їх на свій розсуд після отримання команди оператора на виконання тієї чи іншої задачі.

Ця програма отримала назву OFFSET (OFFensive Swarm-Enabled Tactics, наступальна тактика для зграй). Проект передбачає створення програмного забезпечення, за допомогою якого можна буде програмувати нові тактичні дії роботів.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: