Boeing представляє нову концепцію крила з кроквяною системою
10 Січня , 2019
У Польщі представили новий ЗРК з українськими ракетами
10 Січня , 2019

Американці створили літаючого дрона, здатного бурити землю

Новий безпілотник від інженерів із США обладнаний буром, здатним проникати крізь ґрунт і глину. Крім науково-дослідних робіт і обслуговування сільського господарства, дрон також може стати в нагоді і на полі бою.

Дрони стали неймовірно популярними переважно завдяки здатності літати: з їх допомогою будь-який бажаючий отримав можливість зробити красивий панорамний кадр. Однак новий проект Університету Небраски-Лінкольн йде проти застарілих канонів: цей дрон… риє землю.

Коптер від інженерів лабораторії UNL NIMBUS обладнаний потужним буром. Після приземлення він здатний проникнути в бруд, пісок або глину. З його допомогою геологи та інші вчені зможуть збирати зразки ґрунту навіть у важкодоступних місцях. Розробка такого дрона ускладнилася цілою купою проблем, тому що не можна «просто» приробити дриль до літаючого робота. У БПЛА, як правило, досить скромний запас акумулятора, так що більше півгодини в повітрі їм не протриматися. Величезний бур — це не лише сильний дестабілізуючий елемент, але і дуже енерговитратне обладнання.

Інженери вирішили проблему просто і ефективно: вони задіяли відразу кілька дронів. Один доставляє вантаж до цілі і скидає малий дрон з буром, що дозволяє заощадити енергію для буріння. Незважаючи на те, що політ і навіть скидання вантажу дрони можуть проводити в автономному режимі, обирати точку приземлення все ж доводиться оператору. Звичайно, крім сільгосп-контролю і наукових досліджень, ці безпілотники з часом можуть бути корисними й у військових цілях — не випадково NIMBUS активно фінансує не тільки Мінсільгосп США, але і Управління наукових досліджень ВПС, яке вже кілька років активно працює над створенням ефективних бойових дронів і безпілотників підтримки.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: