Microsoft випустила реалістичний симулятор для безпілотників
21 Лютого , 2017
Штучний інтелект допоміг у розслідуванні корупції у Rolls-Royce
21 Лютого , 2017

Amazon запатентувала скидання дрона товарів з керованими парашутами

«Ваше замовлення буде десантовано точно в ціль».

Судячи з усього, американська компанія Amazon досить активно працює над наступним поколінням своєї системи доставки. У минулому році вона встигла провести перші тестові доставки товару безпілотником у Великобританії, потім запатентувала футуристичну систему зберігання і доставки товарів з використанням дирижаблів і дронів, а зараз стало відомо про ще один патент, пов’язаний з доставкою товарів.

Amazon предложила сбрасывать груз с дронов на парашютах

Мова йде про спосіб, добре знайомий кожному геймеру, військовому або полярникові, при якому необхідний вантаж не доставляється безпосередньо адресату, а скидається з літака за допомогою парашуту.

Зазвичай це відбувається через те, що літак не може приземлитися через відсутність відповідного аеродрому або з причини якої-небудь небезпеки, яка може очікувати його на землі (дрон може при посадці пошкодити майно або травмувати людей і тварин, зловмисники можуть викрасти мультикоптер, а ще безпілотник витрачає більше енергії і часу).

Масштаби у Amazon трохи менші, ніж важкі транспортні літаки з багатотонним вантажем, однак, уявити собі ситуацію, коли дрон доставки не може приземлитися в густонаселеному міському районі по причині відсутності нормального майданчика або через не зовсім адекватних місцевих жителів (не всі райони однаково корисні для здоров’я) дуже легко.

При цьому Amazon не запатентували банальну доставку товару за допомогою звичайного парашуту — це було б занадто просто для такої високотехнологічної компанії. Згідно з заявкою, дрон не просто скидає вантаж у певному місці, після скидання він продовжує стежити за траєкторією спуску і керує контейнером за допомогою парашуту, ємностей із стисненим газом, закрилків та інших аеродинамічних елементів, щоб уникнути перешкод і приземлитися саме там, де потрібно.

Amazon запатентовала доставку товара дроном и спуск на парашюте

Подібний опис передбачає, що падати з неба в руки споживача буде не просто картонна коробка з парашутом, а досить складний агрегат з модулем бездротового зв’язку і виконавчими пристроями.

У патентній заявці не вказано, яким саме чином Amazon збирається отримувати такі посадочні модулі назад, але швидше за все, ще доведеться розробляти таку систему, тому що важко уявити, що настільки просунутий пристрій буде «одноразовим».

Нагадаємо, що це вже не перші зусилля компанії Amazon, спрямовані на підвищення ефективності доставки вантажів з допомогою дронів.

В кінці 2016 року Amazon вперше почала використовувати малі безпілотники для доставки невеликих покупок клієнтам у Великобританії в рамках програми Amazon Prime Air. Перша доставка дроном відбулась 7 грудня 2016 року і зайняла 13 хвилин від остаточного оформлення замовлення на сайті інтернет-магазину до отримання товару клієнтом — квадрокоптер привіз телевізійну приставку Amazon Fire TV і пакет попкорну.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: