SpaceX вперше запустила надсекретний експериментальний літак ВПС США
8 Вересня , 2017
Електрофургон Renault Kangoo Z. E. Van 33 збільшив запас ходу на 50%
8 Вересня , 2017

Alphabet створює енергосховища на розплавленій солі

Холдинг Alphabet пішов стопами Tesla і інших невеликих компаній, які займаються розробкою нових методів зберігання сонячної та вітрової енергії, і створює власну технологію під кодовою назвою “Malta”. В ній буде використовуватись розплавлена сіль і антифриз. Таким чином фахівці прагнуть розширити застосування ВДЕ та запобігти глобальним кліматичним змінам.

У США намагаються вирішити одну з найважливіших проблем, пов’язану зі зберіганням енергії від поновлюваних джерел. Оскільки кількість вироблюваної електроенергії прямо залежить від погодних умов, продуктивність сонячних і вітрових установок за рівні проміжки часу може істотно відрізнятись. А збережену енергію потрібно використовувати по мірі необхідності. Нові енергосховища цілком можуть замінити електростанції, що працюють на природному газі, в періоди максимального споживання енергії.

Кліматичні зобов’язання у багатьох штатах США вимагають від них використовувати частину відновлюваної енергії зі спеціальних сховищ. Більшість з них являють собою величезні літій-іонні батареї, вага яких може досягати декількох тонн. Але це не єдиний спосіб зберігання енергії.

В даний час вже існує декілька різних рішень для «зелених» енергосховищ, в яких можна використовувати рідину, стиснене повітря і різні механізми. Оскільки це непроста галузь, яка навряд чи буде задоволена однією технологією, все більше і більше компаній підключається до пошуку максимально ефективного способу.

Технологія “Malta” від Alphabet передбачає перетворення сонячної чи вітрової енергії в теплову. В якості гарячого теплоносія виступає розплавлена сіль, а холодного – антифризний розчин. По мірі необхідності теплова енергія перетворюється в електричну енергію з використанням теплового двигуна. Чим більша різниця температур між теплоносіями, тим ефективніше відбувається вироблення електрики. Раніше для подібних проектів планували використовувати звичайну воду, але розплавлена сіль виявилась більш енергоефективною.

Переваги нової технології полягають у тому, що необхідні ресурси (сіль і антифриз) коштують відносно недорого, а створений на її основі акумулятор здатний служити значно довше, ніж літій-іонні аналоги. Однак говорити про те, чи зможе акумулятор «Malta» конкурувати з літій-іонними аналогами рано, оскільки Alphabet не надавала жодних офіційних розрахунків, а її лабораторія X поки не коментує свою роботу.

Джерело: cleantechnica.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: