Китайські вчені створили подібний шкірі трибоелектричний наногенератор
17 Червня , 2017
Створена захисна тканина, здатна нейтралізувати хімічні бойові отруйні речовини
17 Червня , 2017

10 важливих місій NASA

Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASA) було створено 1 жовтня 1958 року. Воно стало безпосереднім спадкоємцем «космічної гонки», періоду 20 століття, коли Сполучені Штати і Радянський Союз по суті конкурували один з одним за найбільш передові технології та ефективні дослідження космосу. США виграли, коли місія «Аполлон» NASA успішно висадила людину на Місяць в 1969 році.

З тих пір NASA провело трохи менше 200 місій, як пілотованих, так і безпілотних. Однак в 2010 році адміністрація зазнала серйозного удару, коли програму шатлів згорнули, а програма Constellation, по якій астронавтів мали відправити на Місяць, була скасована адміністрацією Обами.

Незважаючи на все це, NASA не зупинялось в дослідженні Всесвіту, як показали місії на Міжнародній космічній станції та чудовий телескоп Хаббл. Але і цим складно обмежити амбіції космічного агентства. Перед вами список з десяти найбільш очікуваних місій.

Сонячний зонд Parker

В травні 2017 року стало відомо про нову місію NASA. Вона буде абсолютно неймовірною: політ до Сонця.

Зонд буде запущений в 2018 році і підійде на відстань 6,4 мільйони кілометрів до Сонця, що досить близько за астрономічними мірками. Мета місії — зібрати важливі дані про структуру Сонця і механізм нагріву, який десятиліттями спантеличував вчених.

Одна з парадоксальних особливостей Сонця полягає в тому, що температура поверхні становить 5500 градусів Цельсію, а корона, яка вище поверхні, розігріта до 1,9 мільйони градусів.

Взяти, наприклад, Землю. Чим вище піднімається атмосфера, тим нижче падає температура. Той факт, що на Сонці відбувається зовсім протилежне, спантеличує вчених, і вони хочуть відповідей. Відповіді має надати сонячний зонд «Паркер».

Ця місія захоплююча з кількох причин. По-перше, вона дасть вченим відповіді, яких вони так хочуть. По-друге, зонд підійде неймовірно близько до Сонця і витримає тисячі градусів тепла. По-третє, це буде найшвидший штучний об’єкт, що летить зі швидкістю 692 000 кілометрів на годину.

Приземлення зонду відбудеться в 2025 році.

Europa Clipper

Мета місії Europa Clipper — відповісти на одне з найбільш хвилюючих питань всіх часів: чи є ще десь у Всесвіті життя? В 2020-х роках космічний апарат відправиться на пошуки позаземного життя на Європу, один із супутників Юпітера.

Нещодавно було виявлено, що під поверхнею Європи є океан, і вчені хочуть знати, чи здатний цей океан зберігати життя. Вони будуть шукати ключові інгредієнти: рідку воду, потрібний хімічний склад і джерела енергії. Щоб зібрати всю необхідну інформацію, Clipper облетить Європу та збере необхідні дані. Цей процес повториться 40-45 разів, після чого зонд відправиться в довгу подорож до Землі.

JUICE

JUpiter ICy Moons Explorer (відома як JUICE) — це місія, якою керує Європейське космічне агентство. ЄКА працює в партнерстві з NASA, яке забезпечить потрібні інструменти та інші деталі.

Початок самої місії заплановано на 2022 рік. Буде досліджуватись Європа, Каллісто і Ганімед, три супутника Юпітера. Завдання JUICE — забезпечити нам краще розуміння складу, середовища і еволюції супутників, включаючи й можливу наявність життя. В деякому сенсі місія має схожість з Europa Clipper, але зібрані нею дані будуть значно ширшими.

Як і Clipper, ця місія обіцяє бути довгою. JUICE не запустять раніше 2022 року, і зонду буде потрібно 7,5 років, щоб дістатись до Юпітера. Потім буде проходити сама місія, і ще вісім років потрібно на повернення на Землю. Звичайно, для астрономів, які звикли мати справу з великими відстанями, це дрібниці.

Місія по перенаправленню астероїда

Як випливає з назви, метою місії ARM буде з’ясувати, як захистити Землю від наслідків падіння астероїду, який, наприклад, знищив динозаврів.

У 2020-х роках цю місію відправлять в напрямку великого астероїду неподалік. По прибутті великий роботизований маніпулятор візьме з астероїда камінь. Вже звідти космічний корабель відбуксує камінь на орбіту Місяця, щоб астронавти на космічному кораблі «Оріон» могли досліджувати його цілком і повністю. Місія має надати критично важливі дані про астероїди, які астрономи використають для того, щоб дізнатись, як краще ідентифікувати і боротись з будь-якими небезпечними астероїдами, що приходять до нас з космосу.

Що ще важливо, ARM буде грати важливу роль у відправці людей на Марс до 2030-х років. Технології, які використовуються в цій місії, знадобляться для далекої подорожі. Тому поки астронавти і вчені вивчатимуть астероїди, паралельно будуть перевірятись інструменти та обладнання для допомоги в освоєнні Червоної планети.

Правда, нещодавно проект трохи призупинили.

Космічний апарат «Оріон»

Космічний апарат «Оріон» — це чергова велика місія NASA з виведення людей в космос. Вона виведе нас далі, ніж будь-коли: на Марс. «Оріон» спроектований, щоб протистояти великим температурам, швидкості, випромінюванню та іншим надзвичайним умовам. Звичайний шаттл не зміг би впоратись з тим, з чим зможе впоратись «Оріон», і це великий подвиг для аеронавтики.

«Оріон» буде запущений на великий ракеті SLS (Space Launch System). Ця ракета зможе вивести «Оріон» за межі Місяця. І хоча сам носій поки ще будують, «Оріон» вже готується до випробувань. Перше відбулося в 2014 році. Наступним кроком буде запуск «Оріону» до астероїду неподалік. Кінцевою метою стане, звичайно, Марс.

Марсохід 2020

Говорячи про тему Марсу, Mars Rover — марсохід, призначений до запуску в 2020 році, — стане важливим кроком в освоєнні Марсу. Цей апарат розміром з автомобіль буде повзати по поверхні Марсу і збирати дані.

NASA любить порівнювати робота з живою істотою: у нього є тіло, мозок, руки, ноги, очі і вуха. Іншими словами, ровер здатний на багато що. Він обладнаний фзольованими батареями, а також внутрішнім підігрівом для боротьби з марсіанськими температурами. Ці деталі повинні гарантувати його надійність.

«Мозком» стане комп’ютерна система обробки зібраних даних, що надходять з різних каналів. Марсохід обладнаний маніпулятором, який буде нишпорити по землі, збираючи зразки каміння, щоб повернути їх на Землю для подальшого дослідження.

І у нього є «почуття». Камери, антени і інші пристосування марсоходу дозволять йому орієнтуватись на місці, щоб той міг належним чином маневрувати і документувати те, що відбувається. З Землею він буде зв’язуватися віддалено, через антени.

«Евклід»

«Евклід» — ще одна спільна місія ЄКА і NASA. В рамках місії повинні збиратись дані про темну матерію і темну енергію. Темна енергія — невідома сила, яка заперечує гравітацію і прискорює розширення Всесвіту. На її рахунок припадає близько 68% Всесвіту, але вчені досі нічого про неї не знають. Тому й темна.

Темна матерія ж абсолютно не пов’язана з темною енергією, незважаючи на схожі назви. Темна матерія складає 27% Всесвіту. Але це не звичайна матерія, до якої ми звикли. Ми складаємось зі звичайної речовини: протонів, нейтронів, електронів. Темна матерія — ні. З чого вона складається? Це і належить з’ясувати вченим.

Телескоп «Евклід» буде запущений в космос в 2020 році і буде збирати космологічну інформацію від двох мільярдів галактик, щоб скласти краще уявлення про еволюцію Всесвіту.

WFIRST

Wide Field Infrared Survey Telescope (WFIRST) вб’є двох зайців одним пострілом. Завдання цього телескопу — зібрати якнайбільше даних про екзопланети і темну енергію.

Говорячи про екзопланети (планети за межами нашої Сонячної системи), варто виділити WFIRST кілька завдань. По-перше, йому доведеться їх рахувати. Початок підрахунку екзопланет було покладено місією «Кеплер», і WFIRST продовжить її роботу.

Наступним завданням WFIRST стане робота над новою технологією пошуку екзопланет і виявлення їх допомогою прямої візуалізації. Зазвичай цим способом їх знайти досить важко — потрібно зробити прямий знімок планети. Звучить просто, але найчастіше батьківська зірка затьмарює екзопланету і приховує її від нашого погляду. WFIRST спробує це змінити.

Що стосується темної енергії, WFIRST просто спробує з’ясувати, що це таке. Телескоп буде вивчати прискорене розширення Всесвіту, пов’язане з темною енергією. Озброївшись WFIRST і «Евклідом», вчені можуть отримати хоч якісь відповіді. NASA планує запустити телескоп на початку 2020-х років, і він буде літати протягом шести років.

MAIA

Місія NASA Multi-Angle Imager for Aerosols безпосередньо стосується нашого дому. Одна з цілей місії полягає у відстеженні циклонів на Землі. Але найважливішим її завданням буде вивчення забруднення повітря.

По мірі обертання навколо Землі, місія буде спостерігати «частинки» забрудненого повітря в різних місцях і вимірювати властивості речовини в цих місцях. Вчені будуть аналізувати цю інформацію і використовувати на благо людей.

«Психея»

В 2022 році космічний апарат «Психея» відправиться в напрямку астероїду (під назвою Психея, очевидно), який обертається між Марсом і Юпітером. Цей астероїд незвичайний, оскільки складається з нікелю і заліза. Вчені вважають, що це залишок металевого ядра планети з ранньої історії формування Сонячної системи.

Інформація, яка буде зібрана на основі цього астероїду, могла б надати нам глибоке уявлення структури ядер планет земного типу на зразок нашої Землі. Також вона могла б пролити світло на процеси формування Сонячної системи.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: