Шлункова кислота стала джерелом енергії для медичної електроніки
17 Лютого , 2017
Ілон Маск: буріння тунелів перспективніше, ніж літаючі машини
18 Лютого , 2017

Індія встановила новий рекорд, запустивши в космос 104 супутника за один раз

Індійська організація космічних досліджень (Indian Space Research Organization, ІSRO) встановила новий абсолютний рекорд за кількістю супутників, виведених в космос за допомогою однієї ракети-носія. У середу, 9:28 за місцевим часом, зі стартового майданчика космодрому Шріхарікота (Sriharikota), була успішно запущена ракета PSLV C37, яка, в рамках місії Cartosat-2 вивела в космос одночасно 104 штучних супутника, побивши рекорд, встановлений Росією в 2014 році, який становив 37 супутників.
Головний вантажем даної місії був 714-кілограмовий супутник серії Cartosat-2, який був виведений на 505-кілометрову сонячну синхронну орбіту (Sun-synchronous orbit, SSO). Решта 103 супутника – це наносупутники, сумарною вагою в 664 кілограма, 96 з яких були зроблені в США, два – в Індії, і по одному від Ізраїлю, Казахстану, Нідерландів, Швейцарії та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Вся ця “купа” супутників була доставлена на орбіту ракетою PSLV у виконанні XL, самим потужним варіантом ракети-носія, розробленого в Індії, здатної виводити в космос вантаж, вагою до 1750 кілограм. Цей запуск є вже 39-м запуском, а перший запуск був проведений у вересні 1993 року і він не увінчався успіхом, ракета-носій так і не змогла вийти на розрахункову орбіту.
І на завершення слід зазначити, що останній запуск ракети PSLV після успішного запуску такої ж ракети в минулому році, яка вивела на орбіту 20 супутників, і запуском, який вивів у космос перший індійський марсіанський орбітальний апарат Mars Orbiter Mission (MOM), який прибув до Марса і вийшов на орбіту у вересні 2014 року, зробили Індію першою в історії країною, якій вдалося зробити подібне з першої спроби.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: