Новий Volvo XC60 навчиться ухилятися від перешкод
11 Березня , 2017
Чим можна зарядити смартфон після кінця світу
11 Березня , 2017

Штучний інтелект DeepCoder навчився писати код, крадучи його з інших програм

Програмісти більше не потрібні?

Дослідники з Microsoft і Кембриджського університету працюють над системою штучного інтелекту під назвою DeepCoder. Ця система заточена під написання коду, і з часом може допомогти людям, які не вміють програмувати, створювати прості програми, повідомляє New Scientist.

Искусственный интеллект DeepCoder умеет писать код, заимствуя его из других программ

DeepCoder використовує технологію під назвою програмний синтез: нові програми створюються шляхом копіювання рядків коду з вже створених кимось напрацювань.

За словами Марка Брокшмідта (Marc Brockschmidt), одного з творців DeepCoder, люди, які не вміють програмувати, тепер можуть просто описати свої ідеї, а програма напише їх реалізацію.

DeepCoder працює на основі машинного навчання, а в роботі використовує техніку під назвою «програмний синтез». Нові програми створюються з рядків коду вже існуючих програм — так само, як якщо б програму писав програміст-людина.

Маючи перелік вихідних даних і результатів для кожного фрагмента коду, DeepCoder навчився шукати в базах даних шматки коду, які б дозволили досягти бажаного результату. Більш детально принципи його роботи описані в доповіді його творців.

Плюсом у такому підході є те, що штучний інтелект здатний шукати інформацію набагато краще людини, завдяки чому він може створювати нові способи реалізації тієї чи іншої задумки. Більш того, DeepCoder може використовувати машинне навчання для досліджень баз даних вихідного коду, і завдяки цьому знаходити найбільш корисні ділянки коду.

За словами творців, DeepCoder працює набагато швидше попередників, у неї виходить писати робочі програми за долі секунди. До того ж, DeepCoder запам’ятовує, який код працює, а який ні, що дозволяє їй постійно розвиватися.

Втім, не варто думати, що розробка DeepCoder знаменує кінець ери людей-програмістів. Ймовірно, в майбутньому, система візьме на себе виконання рутинної, нудної роботи (наприклад, скрапінг веб-сайтів), в той час як для створення справді цікавих речей, як і раніше, будуть потрібні живі кодери, які просто отримають більше часу на більш складні завдання.

До того ж, зараз DeepCoder може впоратися тільки з завданнями, які можуть бути вирішені приблизно за п’ять рядків коду. Але на деяких мовах достатньо і п’яти рядків для створення досить складних програм.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: