Учені з NASA хочуть відновити магнітне поле Марса і заселити планету
12 Березня , 2017
Знайдена заміна графену — напівпровідник товщиною в один атом
12 Березня , 2017

Штучний інтелект від Baidu самостійно навчився говорити

Китайська компанія Baidu, якій належить однойменна пошукова система, вже кілька років займається розробкою власного штучного інтелекту. Дослідження почалися ще в 2013 році, а тепер ШІ від Baidu демонструє дуже непогані результати. Наприклад, нещодавно він навчився говорити без допомоги людини. Днями компанія представила систему перетворення тексту в мову, яка називається Deep Voice.

Нейромережа використовувала принципи глибокого навчання для аналізу мови та зіставлення її з текстом, після чого почала цілком пристойно вимовляти слова. Спочатку Deep Voice розкладає слово на окремі звуки, потім вводить дані в систему синтезу мови і вимовляє потрібне слово. Результати поки далекі від досконалості, тому Baidu потрібно зробити ще багато роботи.

Незважаючи на значні успіхи китайської пошукового гіганта, компанія Google продовжує лідирувати в цій області. Її система WaveNet вже успішно синтезує мову, опираючись на «прочитаний» раніше текст. Зараз американська розробка вміє говорити на двох мовах, і фахівці продовжують над нею працювати. У даний момент Google наймає нових працівників, плануючи збільшити штат розробників в два рази.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: