Сікорський Ігор Іванович. Людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі
20 Березня , 2017
Створено перший повністю електричний водний мотоцикл
21 Березня , 2017

Цифрові ферми підвищують урожай в сотню разів

Всередині комп’ютеризованої фабрики салату майбутнього.

Закриті вертикальні ферми зі світлодіодами замість сонця і поживним розчином замість грунту дозволяють скорочувати витрати води на 95% і уникати пестицидів.

Цифровые фермы повышают урожай в сотню раз

Органічне рослинництво поступається ері пост-органіки з її рекордними врожаями і екологічною системою вирощування і поливу. Однак товари ферм нового типу обходяться занадто дорого — небагато готові платити більше $3 за пачку зелені.

Сучасні ферми все більше нагадують дата-центри: розумні датчики аналізують ґрунт, стан рослин і рівень освітлення, системи поливу та підживлення добривами включаються автоматично, а людина в цьому середовищі відіграє другорядну роль. Комп’ютерні системи одночасно обробляють великі обсяги даних і постійно адаптують умови вирощування овочів і трав.

Одна з найбільших компаній з будівництва вертикальних ферм AeroFarms використовує алгоритми для оцінки типу і інтенсивності світла, вмісту поживних речовин, температури, вологи і рівня CO2. На основі цих відомостей компанія створює ідеальний рецепт для вирощування врожаю.

Контрольоване середовище не залежить від сезону і примх погоди, тому стартап збирає 30 врожаїв у рік. Як повідомляє BuzzFeed, ферма AeroFarms в Ньюарку дозволяє щорічно збирати більше 900 тис. кг овочів. Компанія вже залучила $50 млн, хоча тренд тільки почав набирати популярність.

У лютому стартап Bowery Farming, залучив $7,5 млн початкових інвестицій, почав продавати листові овочі у відомій мережі Whole Foods та продавати їх ресторанам.

За словами глави компанії Ірвінга Фейна, компанія виробляє в 100 разів більше продукції на одному квадратному футі, ніж звичайна ферма. Ферми Bowery не тільки обладнані розумними датчиками — вони автоматизовані настільки, наскільки це можливо. Підживлення рослин проводиться за принципом гідропоніки, завдяки чому ферма витрачає на 95% менше води й обходиться без пестицидів і хімікатів.

Продукти футуристичних ферм розраховані на заможних шанувальників корисної їжі, тому і ціни компанії призначають відповідні. Упаковка зелені AeroFarms коштує $3,99, а упаковка Bowery Farming — $3,49.

Компаніям доводиться конкурувати з дешевими виробниками продуктів. Це змушує стартапи шукати нові шляхи. Так AeroFarms планує вирощувати не лише листові овочі, але і ягоди, перець і огірки.

Деякі вертикальні ферми не витримують конкуренції. У січні компанія FarmedHere закрила гідропонічну ферму площею 8360 кв. м. і не стала відкривати нове підприємство, тому що не змогла окупити витрати на підтримку виробництва. Вертикальна ферма PodPonics закрилася в минулому році, так як засновники зрозуміли, що не зможуть фінансувати розвиток проекту.

Вертикальні ферми з’являються в Японії, Бельгії, Швеції та Німеччини. Їх творці сподіваються сформувати систему, яка зможе прогодувати зростаюче населення Землі — до 2100 року воно досягне 11 млрд.

Однак експерти налаштовані не надто оптимістично. Співзасновниця організації Food Tank і активістка Даніель Ньеренберг вважає, що вертикальні ферми не зможуть прогодувати великі міста. На фермах такого типу недостатньо місця для вирощування зернових культур, а саме вони становлять основу раціону більшості людей.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: