HAPLS, найпотужніший у світі лазер з напівпровідниковим накачуванням, почав роботу в безперервному імпульсному режимі
16 Лютого , 2017
Винайдено багаторазовий нанопапір, на якому можна писати за допомогою світла і який витримує 80 циклів стирання
16 Лютого , 2017

Хмарочоси, “одягнені” в рослинність, “пустять коріння” на китайській землі

Деякий час тому проект Bosco Verticale архітектурної компанії Stefano Boeri Architects був тільки проектом “на креслярськійдошці”. Однак, цей проект вже пройшов всі необхідні перевірки, в тому числі перевірки на доцільність і швейцарська команда вже приступила до детального опрацювання вже третього “вертикального лісу”, який у майбутньому пустить коріння” у Наньцзині, Китай.
Стефано Боєр, звичайно, є далеко не першим архітектором, якому прийшла ідея розташування великої кількості рослинності на зовнішній стороні будинків-хмарочосів. Але він є першим, кому вдалося довести проект до перспективи його практичної реалізації.
В рамках проекту “Vertical Forest” на єдиному фундаменті будуть зведені дві вежі, висота однієї з них 200 метрів, а другої – 108 метрів. Всередині цих веж традиційно будуть розміщені офісні приміщення, готелі, торгові точки, ресторани, конференц – і виставкові зали. На верхніх поверхах більш високої вежі буде розташовуватися приватний клуб з басейном на даху.
Обидва будинки стануть місцем висадження 600 досить високих дерев, 500 дерев середніх розмірів, і ще більшої кількості кущів та інших рослин. Всього на поверхні цього вертикального лісу буде представлено близько 23 різновиди представників місцевої флори. Згідно з попередніми розрахунками, всі ці рослини будуть споживати до 25 тонн вуглекислого газу щорічно, а кожен день вони будуть виробляти близько 60 кілограм кисню.
Vertical Forest #2
Природно, що висадка аналогічної кількості дерев навколо будівлі традиційним способом коштувала б набагато дешевше, та і кількість бетону в конструкції будівлі було б набагато меншою. Однак, дефіцит і висока вартість земельних площ в районах великих міст роблять навіть такий підхід економічно доцільним, більше того, кожен власник приміщення у вежі стане ще й володарем своєї, хай і невеликої, але власної вертикальної ділянки лісу.
Проект “Vertical Forest” буде фінансуватися Nanjing Zi Yang, китайською державною інвестиційною групою. Згідно з планами, завершення проекту має відбутися у 2018 році, і це може стати поштовхом до початку будівництва подібних споруд і в інших китайських містах, включаючи Шицзячжуан, Гуйчжоу, Шанхай і Чунцин.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: