Крихітні безпілотники зможуть замінити бджіл при запиленні рослин
11 Березня , 2017
Патент Google допоможе «напоумити» будь-який будинок за рахунок економії енергії
11 Березня , 2017

У Японії придумали багатошарові електронні татуювання

Завдяки високим технологіям татуювання можуть перетворитися зі звичайної прикраси у функціональні і потрібні пристосування. Звісно, звичайні татуювання такими і залишаться, зате електронні тату зможуть стати своєрідними компонентами різних електронних гаджетів. В японському університеті Васеда створили новий метод нанесення татуювань, які здатні проводити електрику.

Саме татуювання виготовляється з дуже тонкої плівки, чия товщина не перевищує 750 нанометрів, а електропровідка для таких тату друкується за допомогою звичайного струменевого принтера. Завдяки мінімальній товщині плівки, з неї можна виготовити багатошарову плату, розташувавши на ній світлодіоди, резистори та інші компоненти.

Розробники повідомляють, що завдяки простій технології виготовлення татуювання можна друкувати вдома при кімнатній температурі, використовуючи для цього звичайний струменевий принтер. Шари самі відмінно приклеюються один до одного, а також до шкіри. Стерилізувати поверхню і приміщення при цьому не потрібно. Такі «тату» зможуть стати в нагоді для моніторингу показників організму, в поєднанні з іншими такими гаджетами і навіть для організації бездротового доступу в Інтернет.

Високотехнологічні татуювання створювалися вченими і раніше. У минулому році MIT і Microsoft розробили електронний натільний візерунок, за допомогою якого можна керувати смартфоном. А французькі інженери створили робота-майстра, здатного робити тату за ескізом замовника.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: