Вчені вважають, що швидкі радіоімпульси можуть бути слідами роботи енергетичних систем космічних кораблів позаземних цивілізацій
20 Березня , 2017
Компанія Avegant показала прототип AR-окулярів
20 Березня , 2017

У Китаї відкрили для відвідин туристами найбільший радіотелескоп у світі

Як повідомляє новинне агентство «Сіньхуа», в провінції Гуйчжоу, що на південному заході Китаю, відкрив свої двері для всіх бажаючих найбільший у світі радіотелескоп Five hundred meter Aperture Spherical Telescope (або скорочено FAST). Примітно те, що жителі і гості Китаю можуть відвідати це місце практично безкоштовно: витратитись доведеться лише на квиток на автобус.

FAST був запущений в експлуатацію ще у вересні 2016 року, а плани по створенню були висунуті ще в 1994 році. Площа телескопа дорівнює 1,6 кілометра при діаметрі в 500 метрів, що приблизно еквівалентно 30 футбольним полям. На будівництво найбільшого у світі радіотелескопа було витрачено близько 180 мільйонів доларів США. За час, що минув з моменту запуску, були проведені всі необхідні тести і налаштування обладнання. Зараз, після відкриття для відвідувачів, в радіусі п’яти кілометрів навколо телескопа створена так звана «зона тиші» для безперебійної роботи апаратури телескопа. У цій області блокуються будь-які сигнали всіх телекомунікаційних пристроїв. Крім того, перед входом на оглядовий майданчик, відвідувачі зобов’язані здати на зберігання мобільні телефони, цифрові фотоапарати, смарт-браслети, планшети, ноутбуки та іншу електроніку. Для того щоб не залишатися без засобів зв’язку на території комплексу, тут встановлено кілька телефонних будок, з яких можна безкоштовно зателефонувати на внутрішні номери КНР.

Як повідомляється в прес-релізі, щодня телескоп можуть відвідати лише дві тисячі осіб, а єдина платна послуга – поїздки на спеціальному автобусі і відвідування астрономічного музею — обійдеться відвідувачам в 50 юанів (близько 7 доларів). В цю вартість входить не лише екскурсія по комплексу, але і відвідування астрономічного музею та інших пам’яток радіотелескопа FAST.

За матеріалами агентства РІА «Новости»

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: