Компанія IBM приступила до створення хмарного сервісу на базі універсального квантового комп’ютера
14 Березня , 2017
Фахівці НАСА готуються до створення найхолоднішого місця у Всесвіті
15 Березня , 2017

Технологія нанодруку рідким металом може зробити революцію у сфері тонкоплівкової електроніки

Нова технологія нанодруку, в якій в якості чорнила використовується спеціальний сплав, “рідкий метал”, дозволяє виготовляти електронні схеми, елементи яких мають товщину, порівнянну з розміром декількох атомів. За допомогою такої технології можна створювати електронні пристрої на підкладках великої площі, при цьому товщина пристрою визначається лише товщиною самої підкладки, адже висота елементів електронної схеми складає близько 1.5 нанометрів (для порівняння, товщина звичайного аркуша паперу дорівнює 100 тисячам нанометрів).
Звичайно, існують і інші технології виробництва тонких електронних схем. Але в більшості випадків їх кінцевий продукт має не дуже високу надійність, адже деякі етапи технологічного процесу проводяться при високій температурі, біля 550 градусів і вище.
Нова технологія нанодруку, розроблена дослідниками з університету RMIT, Мельбурн, Австралія, дозволяє створювати електронні схеми, які за рахунок своєї атомарної товщини, не мають обмежень, з якими стикаються виробники традиційних кремнієвих напівпровідникових чіпів. Крім цього, надруковані металеві схеми надзвичайно гнучкі, що відкриває двері виробництва гнучкої і тонкої електроніки наступного покоління.
“Жодна з інших наявних технологій не дозволяє створювати настільки однорідні провідники атомарної товщини на великій площі поверхні підложки. Крім того, нова технологія, за рахунок своєї простоти, ідеально підходить для умов промислового виробництва” – пишуть дослідники.
Ключовим моментом нової технології є склад сплаву галію та індію, металів, які мають низьку температуру плавлення. Крім цього, на поверхні електричних провідників з цього сплаву формується атомарний шар оксиду, що захищає метал від шкідливого впливу повітря і речовин, що містяться в ньому. А надійне зчеплення друкованих провідників з підложкою досягається на рахунок попередньої обробки поверхні підкладки речовинами, що містять сірку.
За допомогою нової технології дослідники вже створили більш-менш складні електронні схеми, що містять велику кількість транзисторів, високочутливих фотодатчиків та інших елементів. А проведені випробування цих схем продемонстрували їх високу надійність, що вказує на переваги нової технології по відношенню до інших подібних технологій.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: