Apis Cor: як за добу надрукувати будинок на 3D-принтері за $10 тис (відео)
7 Березня , 2017
Роботи-кур’єри отримали «дозвіл на роботу» у Вірджинії
7 Березня , 2017

Таїландський стартап створює службу таксі з 3D-друкованих електроскутерів

Таїландський стартап Etran Group планує отримати початкове інвестування на створення в Бангкоку служби таксі. В якості транспортного засобу обрані електроскутери виробництва самої компанії, основна частина елементів яких виготовляються за допомогою 3D-друку. Для того, щоб запустити проект в третьому кварталі поточного року, буде потрібно 300 мільйонів бат (близько 8,5 мільйонів доларів).

Глава компанії Соранун Чучат (Soranun Choochut) розповів про свій план на спеціальній прес-конференції. Там же він і представив прототип майбутнього таксі – модель Etran Prom. Надрукований на 3D принтері транспортний засіб, виробник називає першим у світі інноваційним електроскутером для громадського користування. «Хтось може запитати, чому ніхто не зробив цього раніше. Я відповім: можливо тому, що в Сполучених Штатах немає таких черг на мотоциклетні таксі, як у нас», – сказав глава Etran Group.

электрический мотороллер-такси в Банкоке

Після одержання початкового фінансування компанія має намір зробити і здати в оренду 10 000 електроскутерів. Ціна оренди буде складати половину орендної вартості мотоциклів на звичайному паливі, що складе близько 100 доларів. Це дозволить водіям додатково заробляти більше тисячі доларів в рік. Разом з мопедом орендарі отримають смарт-карту для запуску і змінні батареї. Технічне обслуговування забезпечуватиме Etran Group.

До 2018 року компанія має намір охопити своїми таксі весь Бангкок, а роком пізніше почати «глобальне розширення». Необхідну для старту проекту суму виділяє компанія Digital Ventures, яка є підрозділом Сіамського комерційного банку. Також Etran Group підписала угоду про виробництво своїх мотоциклів з компанією Summit Auto Parts.

скутер на электротяге

Електричні скутери сконструйовані таким чином, що між водієм і пасажиром залишається вільний простір, що дозволяє уникнути дискомфорту. Двоколісні таксі будуть оснащені мотором потужністю 5 кВт і зможуть розганятися до 80 км/год. На одній зарядці можна буде проїхати 70 кілометрів. Батареї і двигуни для них будуть виготовлятись в Китаї.

Частина інвестицій в наступні п’ять років піде на створення мережі станцій для заміни батарей і техобслуговування вздовж найбільш жвавих транспортних магістралей Бангкока. Зміна розрядженого акумулятора буде відбуватися за одну хвилину, тоді як заправка звичайного мотоцикла займає п’ять хвилин.

Джерело: nationmultimedia.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: