Компанія Mattel показала голографічну ляльку Барбі
5 Березня , 2017
UPS показала кур’єрський дрон, який запускається з даху фургона
7 Березня , 2017

США доповнять протиракетну оборону безпілотниками з лазерами

Ера лазерних озброєнь.

Агентство протиракетної оборони США приступило до випробувань бойових лазерів малої потужності, встановлених на безпілотні літальні апарати. Як пише Las Vegas Review-Journal, випробування проводяться для перевірки концепції застосування бойових лазерів у безпілотниках у складі системи протиракетної оборони.

Американцы дополнят противоракетную оборону беспилотниками с лазерами

Існуючі системи протиракетної оборони, розроблені для перехоплення балістичних ракет супротивника, здатні вражати лише бойові блоки на заатмосферній і атмосферній ділянках польоту. Ефективність таких систем вважається високою, проте вони не дають повної гарантії перехоплення всіх бойових блоків.

Найефективнішим методом боротьби з балістичними ракетами супротивника є їх перехоплення на розгінній ділянці польоту, коли носій не набрав маршової швидкості і не здатний ще маневрувати. Щоправда, в сучасних умовах таке перехоплення практично неможливе, оскільки в цьому разі засоби перехоплення довелося б розміщувати на кордоні країни-противника.

В рамках нової концепції Агентства протиракетної оборони США передбачається, що озброєні потужними бойовими лазерами безпілотники будуть виконувати польоти на великій висоті над територією потенційного супротивника. Виявивши запуск балістичної ракети, апарати будуть збивати її лазером на розгінній ділянці польоту.

Згідно із заявою агентства, нова технологія буде використовуватися для захисту території США від ядерної атаки з боку Північної Кореї, яка активно займається розробкою не лише новї термоядерної зброї, але і ракет-носіїв малої, середньої і великої дальності польоту.

У випробуваннях в рамках розроблюваної концепції беруть участь два ударних безпілотників MQ-9 Reaper. Оснащені лазерами малої потужності апарати виконують польоти на ракетному полігоні «Уайт-Сендз» в Нью-Мехіко. Оціночні випробування будуть проводитися протягом п’яти років.

Паралельно агентство має намір замовити розробку бойових лазерів багатокіловатної потужності. До проекту планується залучити американські компанії Boeing, Lockheed Martin, General Atomics, Northrop Grumman і Raytheon. З однією або декількома з них до кінця року буде підписаний контракт на розробку демонстратора технологій бойового протиракетного лазера.

США дополнят противоракетную оборону беспилотниками с лазерами

Демонстрація принципу дії майбутньої системи протиракетної оборони США

Згідно з попередніми планами американського агентства, перші випробування демонстратора технологій протиракетного лазера планується провести у 2020 році; в 2021 році цей лазер повинен буде збити перші кілька балістичних ракет — мішеней.

Агентство протиракетної оборони США не вперше розглядає потужні бойові лазери, як потенційно ефективні засоби перехоплення балістичних ракет. У 2000-х роках американські компанії Boeing, Lockheed Martin і Northrop Grumman на замовлення агентства розробляли протиракетний хімічний лазер повітряного базування ABL. Його потужність становила один мегават.

Обладнання розмістили в носовій частині модифікованого вантажного літака Boeing 747-400F. У 2010 році відбулися випробування ABL. Лазер збив дві балістичні ракети на розгінній ділянці траєкторії: рідинну і твердопаливну. Після цього проект закрили, визнавши лазерну установку і її носій занадто важкими і габаритними, щоб їх можна було використовувати у складі системи протиракетної оборони.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: