Blue Origin показала політ ракети New Glenn з посадкою на плавучу платформу
17 Березня , 2017
Airbus і Italdesign створили концепт модульного електрокара Pop.Up
17 Березня , 2017

Створено роботизований одяг Omius з саморегуляцією температури тіла

«Розумний» гардероб, описаний технологами ще на початку поточного десятиліття, починає втілюватися в реальних продуктах для масового ринку.

Поки споживче суспільство поступово звикає до предметів гардеробу із приставкою “термо”, яка характеризує призначену для носіння при низьких температурах термобілизну, фахівці з американського стартапу під назвою Omius приступили до розробки одягу з функцією терморегуляції, що забезпечує комфорт для носія у всіх температурних режимах.

quibbll.com-sozdana-odezhda-s-samoregulyatsiej-temperatury-tela-1

Представники західної преси поспішили назвати куртку Omius «робо-курткою», посилаючись на інтегровану в текстиль роботизовану автоматику, а деякі представники масмедіа і зовсім охрестили продукт «розумною» і «адаптивною» курткою.

Але ні приставка «смарт», ні надана журналістами Заходу назва «робо-куртка» виробу команди Omius безпосередньо не підходять, так як основний принцип «роботи» предмета споживчого гардеробу полягає трохи в іншому.

Суть куртки полягає у функції терморегуляції, повністю «зав’язаній» на поточній температурі тіла носія — шляхом аналізу температурних показників власника,  вбудована в тканину електроніка активізує інтегровану механіку для формування відповідної до навколишнього середовища  конфігурації.

Якщо носію дуже холодно або людина знаходиться на холодному сильному вітрі, жакет перетворюється в щільну вітро- і вологостійку куртку, що забезпечує максимальний захист від поривів крижаного вітру і дощу.

На противагу цьому, коли споживач, який одягнув «роботизовану» куртку,  відчуває сильну спеку, розігрівшись у процесі ранкової пробіжки або після виконання занять з аеробіки, автоматика відкриває вбудовані в одяг «пори», збільшуючи приплив повітря до тіла власника для зниження температури перегрітого тіла.

За відстеження стану людського тіла, на яке надітий «розумний» текстиль, відповідають вбудовані міні-датчики, які сканують температуру і всередині, і зовні, керуючись закладеною в пам’яті пристрою програмою запуску певних режимів при досягненні порогових показників.

Після отримання команди на зниження внутрішньої температури,  задіяні механічні елементи конструкції жакета Omius, після подачі незначного за силою електричного струму,  розкривають розташовані на спині «пори». Такий принцип команда фахівців з американського штату Каліфорнія запозичила у матінки-Природи — саме таким способом деякі рослини регулюють температуру, закриваючи або відкриваючи мікроскопічні отвори на листках або стеблі,  при певних умовах оточення.

quibbll.com-sozdana-odezhda-s-samoregulyatsiej-temperatury-tela-2

Сама тканина «робо-куртки» є повністю волого – і вітрозахисною, що обов’язково сподобається любителям екстремальних видів спорту і тривалих подорожей — ні сильний холодний поривчастий вітер зі шквальним дощем, ні снігопад на схилах гір під час катання на лижах не завадять покупцям зберігати прийнятний температурний режим під час активного відпочинку.

Як мінімум, про такі варіанти використання винаходу говорять самі винахідники, пропонуючи скористатися новинкою любителям гірськолижного спорту, аеробіки і пробіжок на свіжому повітрі в будь-якій точці земної кулі.

Відзначається, що вбудовані в тканину компоненти «роботизованої» куртки Omius,  повністю захищені від зовнішнього впливу, у тому числі від небезпеки отримання носієм розряду струмом  — по-перше, всі дроти і електронні елементи «прокладені» в герметичних кожухах, а по-друге, сила електричного струму, який задіює різні режими роботи «нутрощів» одягу, мізерно мала.

Живлення електронних компонентів здійснюється за допомогою літій-полімерної батареї, яка заряджається звичним для споживачів способом — шляхом підключення USB-зарядки до розташованого на внутрішній стороні гнізда. Ємності акумулятора досить для активної роботи електроніки протягом одного дня, незалежно від кількості зроблених відкриттів і закриттів щілиноподібних «пор» — вентиляційних отворів.

Цей предмет гардеробу має всі переваги звичного одягу — після забруднення його можна прати в звичайній пральній машині, при цьому, робота інтегрованих в тканину компонентів, залишається безшумною, так як для відкриття/закриття «пор» застосовуються властивості матеріалів, які базуються на силі стягування під впливом струму .

За словами команди розробників, найближчим часом планується розпочати масове виробництво курток Omius — одягу з саморегуляцією температури тіла власника. Пошуком коштів, необхідних для запуску виробу в серію, творці розраховують зайнятися на краудфандингової майданчику, залучаючи до інвестицій безпосередніх покупців винаходу.

До даного моменту, вартість унікальною за всіма параметрами і перспективам розробки залишається невідомою, а про терміни творці, поки, говорять досить невизначено, вказуючи на появу новинки у продажу «найближчим часом».

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: